ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 13:08

CHP İl Başkanı Görgöz: 350 kişi AK Parti'den istifa ederek CHP'ye geçti

CHP İl Başkanı Görgöz: 350 kişi AK Partiden istifa ederek CHPye geçti


Afyonkarahisar CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, İhsaniye ilçesinde toplam 350 kişinin AK Parti'den istifa ederek CHP'ye geçtiğini ileri sürdü. AK Parti İhsaniye İlçe Başkanı Ayhan Ulaş ise olayı araştırdıklarını, imzaların sahte olması halinde suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

İhsaniye ilçesi ile buraya bağlı Akören Beldesi'nde CHP'ye büyük yöneliş olduğunu söyleyen İl Başkanı Yalçın Görgöz, "İhsaniye ve Akören'deki vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Bu iki ziyaretimizde toplam 350 kişinin AK Parti'den istifa edip CHP'ye geçmek için başvuruda bulunması bizi memnun etti." dedi.

CHP İl Başkanı Görgöz, İhsaniye'de AK Parti binasına CHP bayrağı asıldığını belirterek, "Bazı vatandaşlarımız, AK Parti'den istifa ederken Ak Parti İlçe Başkanlığı binasına da CHP flamaları takmış." diye konuştu.

Yalçın Görgöz, Twitter hesabından da "Tam 350 kişi AK Parti'den istifa etti ve CHP'ye geçiyor. AKP'nin İhsaniye ilçe binasına CHP bayrağını asmışlar. İhsaniye ilçemiz ayakta." diye yazdı.

"BAYRAKLARLA FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER"

AK Parti İhsaniye İlçe Başkanı Ayhan Ulaş ise dün gece bazı CHP'lilerin AK Parti binasına gidip bayraklarla fotoğraf çektirdiğini ve istifa eden partililer olduğunu duyduklarını, ancak şu anda detaylı bilgisi olmadığını söyledi. İstifalara şüpheyle yaklaşan Ayhan Ulaş, "Bana üzerinde 380 imza olan bir istifa dilekçesi geldi. Bu imzalar gerçek değilse suç duyurusunda bulunacağım. Gerçekten istifa etmeyi düşünen 10 ila 20 kişi olduğunu tahmin ediyorum. Ancak bunlara henüz ulaşamadım. Bu imzalar da gerçek olmayabilir. Hakkımızı yasal yollardan arayacağız." dedi.

AK Parti İhsaniye İlçe Başkanı Ayhan Ulaş, istifa ettikleri söylenen isimler arasında kendi ailesi ile belediye başkan adaylarının ailesinden isimlerin de bulunduğunu, onlarla görüştüklerinde böyle bir listeye imza atmadıkları cevabını aldıklarını sözlerine ekledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER