ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 18:03

CHP Başkan adayı İnci: Malatya'da trafik planlaması yanlış yapılmış

CHP Başkan adayı İnci: Malatyada trafik planlaması yanlış yapılmış


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan İnci, planlamadaki yanlışlıklar nedeniyle trafik ışıkları aktif haldeyken trafik sıkışıklığı yaşandığını söyledi.

CHP adayı İnci, Malatya’daki trafik sorunun yanlış planlamalar nedeniyle yaşandığını savundu. Sorunu incelemek amacıyla trafik uzmanı görevlendiren İnci, şöyle devam etti: “Trafik uzmanlarımızla birlikte burada bir çalışma yaptık. Trafikte büyük bir disiplinsizlik olduğunu tespit ettik ve bunu kamuoyuna açıkladık. Bu açıklamamız üzerine kavşaktaki ışıkları açtılar, ancak bu kez trafik iyice kilitlendi. Trafik ışıklarının amacı trafiği düzene sokmaktır, ancak Malatya’da bunun tam tersi oluyor, ışıkları açıyorlar trafik çöküyor. Malatya trafiğinde, kuralsızlık kural haline gelmiş. Işık yokken işleyen, ancak ışık devreye sokulduğunda kilitlenen bir trafik var. Bu da trafiğin komple yanlış planlandığını gösteriyor.”

Turgut Temelli Caddesi ile Çevreyolu’nun kesiştiği kavşakta trafik ışıklarının uyarılar üzerine aktif hale getirildiğini söyleyen İnci, buna karşın trafiğin öncekinden daha fazla sıkıştığını ifade etti.

Göreve gelmeleri halinde trafik planlamasını sil baştan yapmayı düşündüklerini dile getiren İnci, “Malatya bugüne kadar deneme-yanılma yöntemleriyle yönetilmiş. Denemeler hep yanılmayla sonuçlanmış ve bunun cezasını da Malatya halkı çekmiş. Artık bu işin uzmanına verilmesi gerekiyor. Malatya halkı bana bu görevi verdiğinde, uzman ekibimle birlikte, kangren haline gelmiş trafik sorununu kısa sürede çözeceğim” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER