ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 15:53

'Ceza yemeyin, şeker yiyin' mesajıl

Ceza yemeyin, şeker yiyin mesajıl


Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası olması münasebetiyle, trafikte farkındalık oluşturmak amacıyla Göksun İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından haftaya giriş etkinlikleri düzenlendi.

İlçe Emniyet Müdürü Ali Uzun, yaptığı açıklamada, uygulama ile sürücülere bir farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Etkinlikler kapsamında, ilçede bulunan kamu kuruluşları ile eğitim kurumları ziyaret edildi. Ziyarette, araç ve yaya trafiğinde uyulması gereken kurallar ile trafik kazalarının en aza indirgenmesi konularında bilgiler içeren afişler asılarak, broşürler dağıtıldı.

Ayrıca, Göksun Hükümet Konağı önünde Göksun İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından sürücülere trafik ışıkları ve anlamları, karlı, buzlu ve sisli havalarda uyulması gereken kurallar, trafik kazalarında sürücülerin yapmaları gerekenler hakkında bilgiler içeren broşürler ile birlikte vatandaşa şeker dağıtılarak, yaya ve sürücülerin trafik bilincinin arttırılması hedeflendi. Polis ekipleri sürücülere şeker ikramı da yaparak 'Ceza yemeyin, şeker yiyin' mesajı verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER