ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 14:38

Ceylanpınarlı kadınların gezi keyfi

Ceylanpınarlı kadınların gezi keyfi


Ceylanpınar ilçesindeki bayanlar Atatürk Barajı, Urfa Balıklı Göl, Eyüp Nebi Makamı'nı gezdi. Şanlıurfa Polisevi'ndeki yemek programı ile devam eden günübirlik gezi Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) tarafından organize edildi.

Ceylanpınar ilçesindeki bayanların kaynaşması ve sosyal kültürel ve tarihi zenginlikleri tanımaları, görmeleri adına yapılan geziye yaklaşık 80 bayan katıldı. Bir çok bayanın ilk defa gördüğü yerler büyük beğini toplarken, geziye katılan bayanların heycanı gözlerden kaçmadı. Bu gibi yerleri pek ziyeret etme imkanları olmayan bayanlar bu sayede bir çok yeri gezmiş oldu. Günübirlik olsa da bir çok tarihi ve kültürel yerleri gezme fırsatı bulan bayanlar, bu imkanı sağlayan yetkililere teşekkür ettiler.

Ceylanpınar Kaymakamı İbrahim Çenet, bu gibi faaliyetleri fırsat buldukça düzenleyeceklerini ve vatandaşların kaynaşması adına ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtti. Çenet, "Ceylanpınarlı bayanlarımızın terihi yerleri görüp gezmeleri bizleri de sevindirmektedirdedi." dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Türker Yırtar ise "Onları keşke daha başka yerlere gönderebilseydik, bir günlük de olsa mutlu edebildiysek ne mutlu bize." diye ifade etti. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER