ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2014 Pazartesi 16:21

Ceyhan’da 50 yıl su sorunu yaşanmayacak


MHP Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan’daki su probleminin geçen eylül ayında tamamlanan projeyle tamamen çözüldüğünü söyledi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Hüseyin Sözlü, Ceyhan'da önemli hizmetlere imza attığını kaydetti. Ceyhan’daki su problemini kalıcı bir çözüme kavuşturduklarını ifade eden Sözlü, “Siyasi iktidarın bir Bakan’ı ilçede su problemini çözmediğimiz iftirasını atmış. Oysa biz o meseleyi çoktan çözdük. Yaklaşık bir yıl önce başlayıp geçen eylül ayı içinde hayata geçirdiğimiz projeyle Ceyhan’daki su problemini kalıcı bir çözüme kavuşturduk. Bu kapsamda 30 yıllık olan Tatarlı şebekesini yeniledik. Böylece Ceyhan 50 yıl su problemi yaşamayacak. Biz hiçbir zaman günü kurtarmak için çalışmadık. Eski hattı değiştirirken şu anda sadece petrol taşımacılığında kullanılan boruları kullanarak Ceyhan’ın istikbalde 200 bin nüfusuna hitap edecek bir projeyi uyguladık. Bunu uygularken de kimseye boyun eğmedik, kendi öz kaynaklarımızı kullandık. Bu onuru, bu gururu Ceyhanlı hemşerilerimizle paylaşmanın mutluluğu içindeyiz.” diye konuştu.

Hüseyin Sözlü şöyle devam etti: “Ceyhan’da gelecek nesillere hizmet edecek böylesi güzel bir hizmetin görmezden gelinmesi, bu gerçeklere rağmen halkı yanıltacak iftiralar üretilmesi dikkat çekiyor. Türk milleti; bölücü ihanetin, arsızlığın, hırsızlığın koruma altına alındığı bir dönemde tavan yapan yüzsüzlüğü sorguluyor.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER