ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 20:56

Çevre gönüllüleri Manavgat'ta bin fidan dikti

Çevre gönüllüleri Manavgatta bin fidan dikti


Antalya'nın Manavgat ilçesinde çevre gönülleri topluca fıstık çamı, defne ve keçiboynuzu (harnup) fidanı dikti.

Manavgat Çevre ve Diyalog Derneği (MAÇED) gönüllüleri, Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü'nün gösterdiği alanda 4. Geleneksel Fidan Dikme Şenliği'nde buluştu. MAÇED Başkanı Hatice Canan, çevre gönüllüleriyle 4. Geneleksel Fidan Dikme Şenliği'nde buluşarak bin keçiboynuzu, fıstık çamı ve defne fidanı dikimi yaptıklarını söyledi.

Fidan dikme şenliğine 600 çevre gönüllüsünün ailecek katıldığını belirten Canan, fidan dikimine katkıda bulunan başta Manavgat Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hülya Güney ve orman çalışanlarına teşekkürü bir borç bildiklerini kaydetti. Canan, "MAÇED olarak Manavgat'ta fidan dikimini geleneksel hale getirdik. Fidan dikimini ailecek yaparak çocuklara örnek oluyoruz. Gelecek kuşaklara bırakılacak en güzel miras ormanlarımız. Onları gelecek kuşaklara bırakmak için gözümüz gibi korumalıyız." diye konuştu.

İlçe Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hülya Güney de orman işletme çalışanlarının, MAÇED'in bin fidan dikimine yardımcı olduğunu ve doğru bir şekilde fidan dikimi hakkında bilgilendirme yaptıklarını kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER