ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:40

Cerrah’tan Aldırmaz’a ziyaret

Cerrahtan Aldırmaza ziyaret


smaniye Valisi Celalettin Cerrah, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.

Zihni Aldırmaz’a iade-i ziyarette bulunduğunu belirten Vali Cerrah, “Osmaniye 1996 yılında il oldu. Ancak Adana’dan kopmamız mümkün değil. Adana bizim İstanbul’a, Ankara’ya açılan kapımız. Adana ve Osmaniye’nin birlikte hareket etmesinde çok fayda var. Ekonomi ve sanayide gelişim için Adana’nın tecrübelerinden yararlanmamız gerekiyor.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah’ı ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Bölgesel işbirliğine büyük önem verdiklerini ifade eden Zihni Aldırmaz, Osmaniye’yi Adana’dan ayrı görmediklerini de vurguladı. Zihni Aldırmaz, “Celalettin Cerrah, Türkiye’de devlet adamlığında önemli bir isim. Osmaniye’yi bir parçamız olarak görüyor ve Sayın Vali’nin deneyimlerinden yararlanmak istiyoruz. Tecrübe ve devlet adamlığı bir birikim meselesi.” şeklinde konuştu.

Osmaniye, Mersin, Hatay ve Adana’nın bundan sonra da işbirliğini geliştirmesi dileğinde bulunan Zihni Aldırmaz, son 2 yıl içinde Adana’da yaptığı çalışmaları anlattı.

Zihni Aldırmaz, “Güney kuzey, doğu batı arasındaki farklılıkları gidermeye çalışıyoruz. Cami ve okulların engelsiz olması için çalışma başlattık. Tüm toplu taşım araçlarımız engelsiz oldu. Ayrıca gençlerin spor yapması için de yoğun çaba harcıyoruz. Çünkü terörün çözümü spor, sanat ve inançtadır” dedi.

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Zihni Aldırmaz’a yer fıstığı ürünleri hediye ederken, Aldırmaz da konuk valiye Toroslara özgü el dokuması kilim hediye etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER