ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 16:21

Cengiz’den Vali Altıparmak’a kentsel dönüşüm brifingi

Cengizden Vali Altıparmaka kentsel dönüşüm brifingi


Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz’i ziyaret etti. Vali Altıparmak’ı başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile kapıda karşılayan Başkan Cengiz, ilçede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında görsel sunum eşliğinde bilgi verdi.

Vali Altıparmak, belediyelerin kentsel dönüşümle halka yaşanabilir, ferah alanlar sunmaları gerektiğini ifade ederek, sosyal donatı alanlarıyla yaşanabilir, sağlıklı ve nezih yaşam merkezlerinin ortaya çıkarılması gerektiğini kaydetti. Aziziye Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projelerini sunumla anlatan Başkan Cengiz’e görüş ve önerilerini de ifade eden Vali Altıparmak, Erzurum girişine yakışır, kentin tarihi dokusuna uygun yaşam alanları oluşturmanın şehrin vizyonunun daha da gelişmesine katkı sunacağını belirtti.

Aziziye’nin kentsel dönüşümde büyük hamleler gerçekleştirdiğini dile getiren Belediye Başkanı Fatih Başkan Cengiz, Ilıca Eski Mahalle birinci etapta 320 konutun hak sahiplerine teslim edildiğini, 90 dönümlük ikinci etapta da kamulaştırmanın tamamlandığını, acele kamulaştırma kararlarının çıkartılarak ihale sürecinin TOKİ’de başlatıldığını ifade etti. Gezköy’de de 300 dönümlük alanın kamulaştırıldığına vurgu yapan Başkan Cengiz, burası için de projelerin hazırlandığını ve Gezköy’ün Erzurum’un girişine yakışır örnek bir yaşam alanı olacağını vurguladı.

Ilıca’da ve Gezköy’de imalat bedelleriyle birlikte kentsel dönüşüme 200 milyon liralık bir yatırımın yapıldığının altını çizen Başkan Cengiz, “İlçemiz için bu rakamlar ve kamulaştırılan alanlar çok önemli bir başarıdır. Elde ettiğimiz başarıda en büyük pay sahibi hemşehrilerimizindir. Halka rağmen değil, halkla birlikte yönetim anlayışımız, çok güzel sonuçlar ortaya çıkardı ve geldiğimiz noktada ilçemiz kentsel dönüşümde model oldu.” dedi. Belediye Başkanı Cengiz, ziyaret anısına Vali Altıparmak’a ipek halı tablo hediye etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER