ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 17:14

Çeçenlerden cep operatör şirketlerine yumurtalı protesto


Rusya’nın ilk 10 eseri yarışmasının oylama sonuçlarında hile yapıldığını iddia eden Çeçenler, Rus cep operator şirketleri Megafon ve Beeline’in ofislerine çiğ yumurta atarak protesto etti.
Rus devlet televizyonu Rossiya-1 tarafından düzenlenen yarışmada Rusya’ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti merhum lideri Ahmet Kadirov adına inşa edilen Çeçenistan’ın Kalbi Camii en çok oyu alarak ilk sıraya yükselmişti. Oylama internet üzerinden yapılmakta.
Fakat Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Ramzan Kadirov, Çeçenistan’ın Kalbi Camii için vatandaşların Beeline ve Megafon üzerinden attığı milyonlarca oy mesajının dikkate alınmadığını sitem etti. Kadirov, her iki şirketi boykot edeceklerini ve yerel cep operatöru hizmetlerinden yararlanacaklarını kaydetti. Son oylamalara göre, Çeçenistan’ın Kalbi Camii, 2. sıraya düştü.
Bunun ardından kimliği belirsiz kişiler başkent Grozni’de Megafon ve Beeline ofislerini çiğ yumurta atarak protesto etti. Konuyla ilgili Rus ajanslarına açıklama yapan şirket yetkilileri, protesto eylemini holiganlıkla suçladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER