ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 10:26

Çayyolu ve Batıkent’te tapu sevinci

Çayyolu ve Batıkentte tapu sevinci


Ankara’da Çayyolu Ema Asmabahçe Konutları ve Batıkent İlkyuva Mekan Sitesi sakinleri yıllar sonra tapularına kavuştu.

Yapımı tamamlanan ancak bürokratik engeller nedeniyle yıllardır iskan bekleyen sitelerin yardımına Yenimahalle Belediyesi koştu. Yıllardır çözüm bekleyen konut sahiplerine kat mülkiyeti tapularını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar verdi. Çayyolu Ema Asmabahçe Konutları ve Batıkent İlkyuva Mekan Sitesi’nde gerçekleşen törende tapularına kavuşan ailelerin mutluluğu gözlerden kaçmadı. Kat mülkiyeti tapularına kavuşmanın sevincini yaşayan vatandaşlar, Yaşar’a teşekkürlerini iletti.

50 BİN VATANDAŞA TAPU

Site sakinleriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Yaşar, “Sonbaharın son günlerinde, bu güzel havada tapularınıza kavuşuyorsunuz. Gönül isterdi ki binaların yapımı tamamlandığında tapularınızı alabilseydiniz. Bürokratik engeller nedeniyle yıllardır bugünü beklediniz. Uzun bir mücadeleden sonra yuva sahibi oldunuz. Göreve geldiğimiz günden beri Yenimahalle’de tapu ile ilgili sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar Yenimahalle Belediyesi olarak iskan sorunundan 50 bin vatandaşımızı kurtardık.” dedi.

HUZUR DİLEDİ

Hukuka ve yönetmeliklere uyulması gerektiğini vurgulayan Yaşar, “Yasaları beğenmeseniz bile uymak zorundasınız. Aksi takdirde sıkıntı çekmeniz kaçınılmaz. Şimdiye kadar bu dairelerin sahibi değildiniz. Asıl bugün ev sahibi oldunuz. Daire sahibi herkese aileleriyle birlikte huzur ve mutluluk içinde bir yaşam diliyorum.” diye konuştu.

Düzenlenen törenlerin ardından Başkan Yaşar’a plaket ve çiçek takdim edildi. Yaşar, kat sahiplerine dağıtılmak üzere blok yöneticilerine tapularını teslim etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER