ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 15:25

Çayırova’da gözler çocuk oyunları şampiyonasında

Çayırovada gözler çocuk oyunları şampiyonasında


Kocaeli Çayırovalı çocuklar, çocuk oyunları ile hem eski geleneklerinden kopmuyor hem de spor ile iç içe yaşayıp Türkiye Çocuk Oyunları Şampiyonası’nda birinci olmayı hedefliyorlar. Geçen yıl Mersin’de düzenlenen Türkiye Çocuk Oyunları Şampiyonası'nda takım halinde ikinci olan Çayırovalı minikler bu kez İstanbul’da yapılacak şampiyonada birinciliği kimseye kaptırmak istemiyor.

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş şampiyonaya hazırlanan çoçuklara moral vermek adına idman yapılan salona gelip öğrencilerle tet tek ilgileniyor. 2011 yılında gençlik konulu proje yarışmasında Başbakan Tayyip Erdoğan’dan da ödüle layık görülen Çayırova Belediyesi’nin Anadolu Çocuk Oyunları projesi aynı zamanda ilçeye bir de kapalı spor salonu kazandırdı.

"ÇAYIROVA SPORUN MERKEZİ OLACAK"

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, çocukların kötü alışkanlıklar edinmesin, hem kültürün hem de sporun içinde yer alması adına her türlü imkanı seferber edildiğini açıkladı. Amatör sporlara desteklerinin de artarak devam edeceğinin altını çizen Ziyaettin Akbaş, "Yarınlarımızı emanet edeceğimiz yavrularımızın geleneksel oyunları devam ettirmesi, sporu sevip takımlar arasında rekabet etmeleri son derece sevindirici. Tesisleşme konusunda ise kapalı spor salonlarımızın temellerini bir bir atıyoruz. Önümüzdeki dönem projesi tamamlanmış olan olimpik yüzme havuzumuzu da ilçemize kazandıracağız. 2015 yılı itibari ile Çayırova’da kapalı yüzme havuzları, profesyonel çim sahalar, tenis kortlari ile sporun merkezi olacaktır." diyerek sözlerini tamamladı.

Minik sporcuların velileri ise uzman spor hocalarının vermiş olduğu derslerden son derece memnun olduklarını söylediler.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER