ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 11:30

Çayeli'nde Kur'ân'ın anlaşılmasının önündeki engeller anlatıldı

Çayelinde Kurânın anlaşılmasının önündeki engeller anlatıldı


Rize'nin Çayeli Belediyesi, "Kur'ân'ı Anlamamızın Önündeki Engeller" başlaklı bir konferans düzendi. Yerel Çay TV yapımcılarından Cemal Külünkoğlu tarafından Çayeli Kültür Merkezi'nde verilen konferanstan önce Rahmi Çörek tarafından Kur'ân okundu. Ardından geçilen konferansta Külünkoğlu, doğru bilinen yanlışları örneklerle anlattı.

Külünkoğlu, "Kur'ân–ı Kerîm'i anlamada en büyük yanlışlık, 'Kur'ân'ı anlayamayız' algısıdır. Bu algı, Kur'ân'a yapılacak en büyük saygısızlıktır. Allah, Kur'ân'ı profesörlere göndermemiş. Kur'ân'ı anlamak için üniversite bitirmek gerekmiyor. Kur'ân, herkese hitap ediyor, herkesin anlayacağı tarzda ve özellikte gelmiştir. Her isteyen kişi, erdemli yaşamanın yolunu bulabilecek bir düzeyde istifade eder. Yeter ki anlama gayreti olsun. Yeter ki onu kendi diliyle öğrensin." dedi. Kur'ân'ın nur, şifa ve kurtuluş kaynağı olduğunu vurgulayan Cemal Külünkoğlu, hidayet rehberi olduğunu ifade etti. Kur'ân'ın anlaşılacak şekilde okunması halinde hayatın bütün bölümlerinin sevapla geçeceğini söyledi.

Konferansın sonunda Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır, Külünkoğlu'na bir hediye verdi. Başkan Çakır, yaptığı konuşmada ne okuduğunu bilen ve anlayan, namazda ve hayatta Kur'ân'ı rehber edinen insanlar olunduğu müddetçe kazançlı olunacağını belirtti. Program sonunda katılımcılara, mealli Kur'ân hediye edildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER