ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 16:17

Çatalçam doğalgaza kavuştu

Çatalçam doğalgaza kavuştu


Samsun Atakum Belediyesi tarafından yapılan girişimler neticesinde çalışma alanını Kurupelit'ten Taflan'a doğru genişleten SAMGAZ'ın yaptığı çalışmalar sonuç verirken bölgeye ilk gaz akışı sağlandı. Bu nedenle düzenlenen törene Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, SAMGAZ Genel Müdürü Murat Albayrak, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve bölge halkı da katıldı.
    
    İncesu Yalı, İncesu, Çakırlar Yalı, Çakırlar, Güzelyurt, Yeşilyurt, Yalı, Camii ve Merkez mahallelerini kapsayacak şekilde çalışmalarını genişleten SAMFAZ'ın bölgede ilk kazmayı vuruşunun üzerinden yalnızca bir yıl geçmesine karşın, doğalgaz verilmeye başlandı. Çatalçam Bölgesi'ne gaz verilmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan SAMGAZ Genel Müdürü Murat Albayrak, "Samsun'un lisansı Kurupelit'e kadardı. Atakum Belediye Başkanı Metin Burma'nın yoğun çabası sonucu meclis kararı alınarak, bu sorun çözülmüştür. Biz de Enerji Piyasası Kurumu'nun onayını alarak, bürokratik engelleri aştık. Yatırım planımıza aldık. Böylece, Tekkeköy de başlayan doğalgaz macerası buraya kadar uzandı." dedi.

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma ise "Yaklaşık bir yıl önce burada başlama vuruşu yapılmıştı. İnanılmaz bir hızla, kararlar alındı, izinler çıkarıldı, çalışmalar başladı. Bugün çok önemli bir noktaya geldik. Bu bölgede oturan insanlar hep bize burada oturmak istiyoruz ama ısınma sorunuz var diyorlardı. Bu sorun aşıldı. alt yapı çalışmaları da sürüyor. Bu da bittiğinde burası cennet gibi olacaktır. Özellikle doğalgazın buraya gelmesinde Sayın Genel Müdür Murat Albayrak'ın çok büyük emeği ve katkısı vardır. O'na ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Bu kadar kısa zamanda büyük mesafe alınması alkışlanacak bir şeydir. Bu işbirliğinin güzel bir örneği oldu. Önce bölge halkına sonra Atakum'a hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER