ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 17:23

Çarşı pazarda bayram hareketliliği başladı

Çarşı pazarda bayram hareketliliği başladı


Yaklaşan Kurban Bayramı’yla birlikte Siirtlileri de bayram telaşı sardı. Siirtli dar gelirli vatandaşın uğrak yeri olan Helvacılar Çarşısı'nda bayram hareketliliği dikkati çekti.

Siirt Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği başkanı Rıfat Ayyıldız, bayram dolayısıyla piyasanın yeni yeni hareketlenmeye başladığını belirterek, “Yaz ayları boyunca büyük bir sıkıntı çeken Siirt’teki küçük esnaflar Kurban bayramı alışverişiyle rahatlamak istiyor. Çünkü Siirt piyasası 3 aylık yaz dönemi boyunca büyük bir sıkıntı çekti, piyasa durgunluğu esnafı iş yapamaz duruma getirince esnaflarımız kredi kartını, SGK, ve kira borcunu yatıramayacak duruma geldi. Cepten yiyen esnafımız en büyük umudu Kurban Bayramıdır. Dar gelirli vatandaşa hitap eden Helvacılar, Dabakçılar çarşısı yeni yeni hareketlenmeye başladı. Şuan itibariyle tüm esnafımız hem bayram hazırlılığını tamamlayarak, giyimden, yiyecek ürünlere kadar yaşanacak hareketliliği bekliyor. Siirt Esnaf ve Sanatkârlar Odaları olarak esnafımızın en büyük sıkıntımız olan AVM’ler karşısında her geçen gün eriyen esnafın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz.” dedi
Siirt’te uzun yıllar esnaflık yaptığını ifade eden Kamuran Beyan, şuan itibariyle beklenen bayram hareketliliğini göremediklerinden yakınarak, “Kurban bayramına sayılı günler kaldı. Ancak halen çarşı pazarda ciddi bir hareketlilik yaşanmıyor, bayram hazırlılığı yapan vatandaşların büyük bir kısmının da AVM’lere yönelmesi biz küçük ölçekli esnafı kuşkulandırıyor." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER