ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 16:44

Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde şehitler unutulmadı


Hatay'ın İskenderun ilçesinde Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Şehitlikte düzenlenen törene, Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Mevlüt Dudu, Kaymakam H.Hasan Özyiğit, 39.Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç, Belediye Başkanı Yusuf H. Civelek, protokol üyeleri şehit alileri ve gaziler katıldı. Şehitler için saygı atışında bulunulan törende konuşan Piyade Yüzbaşı Tamer Çalışır, “Yalnız insan gücü bakımından değil teknik açıdan da son derece donanımlı olan itilaf devletleri karşısında ümitlerin tükenmek üzere olduğu bir zamanda kazanılan Çanakkale Zaferi’nin sadece Türk milletinin kaderinde değil, birinci dünya savaşının sonucunun belirleyicisi olmuştur. Bu zafer, kahramanlık ve fedakarlığın doruk noktasına ulaştığı inanç ve azmin mücadelesinin bir göstergesi olarak tarihte ve Türk milletinin kalbinde haklı yerini almıştır.” dedi.

Kaymakam H. Hasan Özyiğit’in şehitlik defterini imzalamasının ardından, İlçe Müftüsü Mehmet Taştan tarafından şehitler için okunan duaya katılımcılar hep birlikte ‘amin’ dedi.

Tören sonunda şehitlerin kabrini ziyaret ederek karanfil bırakan Belediye Başkanı Yusuf H. Civelek, şehit ailelerinin acısını paylaştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER