ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 12:52

Çanakkale Zaferi'nin 99. yılında şehitler unutulmadı


Çanakkale Zaferi'nin 99. yıl dönümü ve Şehitler Günü nedeniyle Erzurum Karskapı Asker Şehitliği'nde anma töreni düzenlendi.

Karskapı Asker Şehitliği'ndeki tören, Yaşayan Şehitler Anıtı'na Vali Ahmet Altıparmak ve 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Kamil Başoğlu'nun çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Tören Mangası havaya saygı atışı gerçekleştirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri adına bir Subay, Çanakkale Deniz Zaferi'nin Türk tarihindeki önemini bahsetti. Çanakkale'nin, Türk'ün ateşle imtihanı olduğunu belirten Subay,"Çanakkale ateşten bir imtihandı. Türk Milleti ve Kahraman Mehmetçik inanç ve azmiyle tarihe altın harflerle kahramanlık destanını yazdı" dedi.

İl Müftüsü Hasan Çınar'ın yaptığı duanın ardından, şehir mezarlarına kırmızı karanfil bırakıldı. Karskapı'da ki anma törenin ardından Asri Mezarlık'taki Polis Şehitliği ziyaret edildi.

Daha sonra Vali Ahmet Altıparmak tarafından şehit aileleri yakınları gaziler onuruna bir kebap salonunda öğle yemeği verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER