ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 16:18

Çanakkale şehitleri Yozgat’ta düzenlenen törenle anıldı


18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü, Yozgat'ta törenlerle kutlandı.

Yozgat Şehitliği'nde yapılan törene, Vali Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Recep Yalçınkaya, Belediye Başkanı Yusuf Başer, Vali Yardımcısı Kemal Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Durgun, daire müdürleri, askeri personel, emniyet personeli, şehit yakınları, polis okulu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.
Jandarma Yüzbaşı Mehmet Demir, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Vali Abdulkadir Yazıcı da şehitlik defterini imzaladı. Konuşmaların ardından saygı atışı yapıldı, şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, şehit mezarları ziyaret edildi, karanfil bırakıldı. Vali Yazıcı ve beraberindeki protokol üyeleri, şehitlikteki törenin ardından Yozgat Şehit Aileleri Derneği'ni ziyaret etti. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde devam eden programda, Vali Abdulkadir Yazıcı, yaptığı konuşmada şehit yakınlarının bugün, acıyla birlikte gururu da yaşadıklarını belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti devleti'nin birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını ortaya koyan kahraman şehit ve gazilerin, milletin gönlünün en müstesna yerinde daima yaşayacaktır." dedi.

Konuşmaların ardından Vali Yazıcı, şehit jandarma üstçavuş Mehmet Bostancı’nın oğlu Çağan Bostancı'ya, şehit jandarma uzman çavuş Cuma Karadavut'un kızı İrem Karadavut'a, şehit piyade uzman çavuş Seyit Yalçın'ın babası Bayram Yalçın’a, şehit piyade uzman çavuş İbrahim Yıldız’ın babası Halil Yıldız’a şehit teknisyen yardımcısı İsmail Sak’ın oğlu abidin Görkem Sakın'a ve malul gazi jandarma er Uğur Uyar'a devlet övünç madalyası ve beratını verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER