ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 13:19

Çamlıca 1071’de 2 ve 3’üncü etap temel kazı çalışmaları başladı

Çamlıca 1071de 2 ve 3üncü etap temel kazı çalışmaları başladı


Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki Nuripazarbaşı bölgesi kentsel dönüşüm alanında yapılan yıkımların ardından inşasına başlanan, Çamlıca 1071 Konutları’nın 2 ve 3’üncü etap temel kazı çalışmaları başladı.

    İnşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlediği Çamlıca Konutları ve Özdemirbey yol genişletme alanında incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “379 konut ve 24 işyeri tamamlanma aşamasına gelen Çamlıca 1071 Konutları’nın 2 ve 3’üncü etap temel kazı çalışmalarına başladık. Burada birinci etap olan 379 konut ve işyerlerimizi kasım ayında tamamlamış olacağız. Temel kazı çalışması başlanan 2 ve 3’üncü etaplar ise bir yıl içerisinde tamamlanacak. 4 ve 5’inci etap için son çalışmalarımızı yapıyoruz. Böylelikle Çamlıca, Sakarya ve Nuripazarbaşı mahallelerimizi kapsayan 1071 konut komple tamamlanmış olacak.” diye konuştu.

    Buradaki konutların satışı ile ilgili vatandaşlardan yoğun bir talep geldiğini kaydeden Tahmazoğlu, “Hazır imar uygulaması ile ilgili çalışmalarımız tamamlandıktan sonra konutlarımızın satışına başlayacağız. Bu konutlarımızın bir kısmını satacağız, bir kısmını ise kentsel dönüşümle evini yıktığımız vatandaşlarımız için takasta kullanacağız. Bu bölgede ayrıca Özdemirbey Caddesi’nin genişletme çalışması devam ediyor. Alt yapı kuruluşlarının çalışmalarını tamamlamasının ardından asfaltlama yaparak bir ay gibi sürede tamamen yolumuzu 6 şeritli olarak trafiğe açmış olacağız.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER