ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 13:12

Camideki Kur'an dersleri yoğun ilgi görüyor

Camideki Kuran dersleri yoğun ilgi görüyor


Yozgat’ın Aydıncık Müftülüğü'nün başlattığı uygulamayla, ilçedeki bütün camilerde ikindi ve akşam namazlarından sonra isteyen vatandaşlara Kur’an-ı Kerim eğitimi veriliyor. Pazartesi ve Perşembe günleri verilen kurslara cami cemaatinin yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor.

        Aydıncık Müftüsü İsmail Karadavut, yaptığı açıklamada, ilçe genelindeki tüm camilerde imam hatip ve müezzin kayyımlar tarafından Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyen vatandaşlara ikindi ve akşam namazına müteakip Kur’an-ı Kerim dersleri de verildiğini kaydetti. Karadavut, "Haftada iki gün verilen Kur’an dersine cami cemaatinin yanı sıra vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Burada namaz ve diğer dini bilgilerde en doğru şekilde vatandaşlarımıza anlatılıyor." dedi.

        Kur'an-ı Kerim'i herkesin mutlaka öğrenmesi gerektiğini kaydeden Karadavut, "Kur’an, Allah’ın kelamıdır. Onu okumak, Yüce Allah ile konuşmaktır. Bundan dolayı Kur’an öğrenmek, insana heyecan verir. Yeni bir dünyanın kapısını aralamış olursunuz. Şüphesiz bu, sevabı olan bir ameldir. Ama görevimiz bununla bitmiyor. Kur’an öğrenmekle işe yeni başlıyoruz. Artık Kur’an talebesi olarak, onu ayet ayet düşünen kimseler olmalıyız. Bu kapsamda dini konularda vatandaşlarımıza hizmetimizi daha iyi yapabilme adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER