ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:17

Camide sinevizyonlu sohbet cemaatin ilgisini çekiyor

Camide sinevizyonlu sohbet cemaatin ilgisini çekiyor


Kayseri merkezde bulunan Hacıkılıç Camii’nde bilgisayar ve sinevizyon eşliğinde yapılan ilmihal sohbeti, cemaatin ilgisini çekiyor.

İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Hacı Kılıç Camii’nde bu Ramazan farklı bir etkinlik düzenleniyor. Kayseri Müftülüğü Personel Müdürü Şaban Çakır, her gün öğle namazı öncesi cemaate ilmihal sohbeti yapıyor. Çakır, sohbetini teknolojik aletlerle de destekliyor. Saat 12.15’te başlayan sohbet öncesi camiye gelen Çakır, yanında getirdiği dizüstü bilgisayar ve sinevizyonu kurarak sohbetine başlıyor. Konusu önceden belirlenen ilmihal bilgileri, fotoğraf ve yazılarla desteklenerek cemaate anlatılıyor. Çakır, pusula ve diğer materyallerle de dini hususları uygulamalı olarak aktarıyor. Sohbetin sonunda konuyla ilgili soru cevap kısmına geçiliyor. Cemaat, kafasına takılan soruların cevabını öğrenme imkanı buluyor. Aynı durum öğle namazı sonrası da devam ediyor. Çakır’ın etrafını saran vatandaşlar, merak ettikleri dini konularda soru yöneltiyor. Teknolojik sohbeti dinlemek için uzak mesafelerden gelen vatandaşlar da var.

Özellikle Ramazan’da öğle namazlarını burada kılmaya çalıştığını söyleyen cami cemaati Muzaffer Göksu, sohbet sebebiyle camiye erken geldiğini söyledi. Sohbetin, teknolojik imkanlarla desteklenmesinin çok güzel olduğunu anlatan Göksu, “Dini bilgilerimiz artıyor. Sohbetin görsel olarak yapılması da bilgilerin hızlı öğrenilmesini ve öğrendiklerimizin kalıcı olmasını sağlıyor.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER