ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Nisan 2014 Çarşamba 14:01

Çalışkan’dan Sözlü açıklaması

Çalışkandan Sözlü açıklaması


Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılacağı Borsa Kampusü temel atma töreninin konuşma protokol listesinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yer almamasının sehven yapılan bir eksiklik olduğunu söyledi.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan ATB Başkanı Muammer Çalışkan, “Bizler şehrin ayağa kalkması, gelişmesi, Adana‘da kaynaşmayı sağlamaya çalışan, şehrin kucaklaşmasını isteyen işadamlarından oluşan en etkin sivil toplum kuruluşuyuz. Kampüsümüzün temel atma töreni için birlikte çalıştığımız Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü bizlere her türlü desteği vermektedir.” dedi.

Temeli atılacak yerin düzenlenmesinden duyurulmasına, afişlerin asılmasından vatandaşların temel atma törenine ulaştırılmasına kadar Sözlü’nün kendilerine her türlü desteği verdiğini aktaran Çalışkan şu ifadeleri kullandı: “Bizler protokol konuşma listesinin oluştururken her zaman yanımızda olup, bizlere destek veren değerli başkanımızın konuşma sırasını sehven atlamışız. Cumhurbaşkanlığına ve Valiliğimize sunduğumuz konuşma protokol listesi aynen kabul görmüştür. Bu konu Sayın Sözlü’ye iletildiğinde anlayışla karşılamıştır. Temel atma töreninde Sayın Sözlü‘nün de açılış konuşması olacaktır. Bizlerden kaynaklanan bu yanlışlığın düzeltildiğini kamuoyuyla paylaşırız.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER