ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 21:58

"Çalışanlarımız yanlış yönlendiriliyor"

"Çalışanlarımız yanlış yönlendiriliyor"


Adıyaman'da faaliyette bulunan Güçlü Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Güçlü, iş bırakma eylemine katılan işçilerin birileri tarafından kandırıldığını belirtti. Güçlü, çalışanlardan bir an evvel eylemden vazgeçip işlerinin başına dönmelerini istedi.

Ziya Güçlü, düzenlediği basın toplantısında tek amaçlarının Adıyaman’a yatırım yapmak ve istihdam oluşturmak olduğunu belirtti.

Özellikle tekstil alanında ilin ekonomisine katma değer sağlamak ve işsizlik rakamlarını aşağıya çekmek için mücadele ettiklerini ifade eden Güçlü, "Grubumuza ait yatırımların ilimizde üretime geçirmek kendi insanımıza verdiğimiz değerin en somut göstergesidir. Bu anayasal hakların kullanılmasına ve çalışanların sendika seçme hakkına saygılıyız. Ancak, çalışma huzurunu bozucu davranışlara, üretimi engelleyen tutumlara müsamaha göstermeyiz." dedi.

Üretimi engellemenin yasal suç olduğuna ve işletmeyi tehlikeye atarak işçilerin çalışma hakkını ortadan kaldıran bir sonuç doğurduğuna değinen Güçlü şunları kaydetti: "Unutmamalıyız ki, işletme varlığını sürdürürse ancak o zaman iş de olur, sendika da. O nedenle bu konuda işçi kardeşlerimizin ailelerine de sesleniyorum; lütfen çocuklarınıza sahip olun onlar birileri tarafından yanlış yönlendiriliyorlar. Bu arkadaşlarımız bu eylemlerine devam ettikleri sürece, işletmeyi zor durumda bıraktıkları sürece biz de işletme olarak gerekli yasal işlemlerimizi başlatıp gereğini yapacağız. Mazeretsiz bir şekilde iki gün işe gitmemek, işi aksatmak çıkarılma sebebidir. Çalışanlarımızın ekmeğini yedikleri yere bu şekilde bir tavır alacaklarına inanmıyorum, yapılan bu hareket tamamen onların dışında gelişiyor, kandırılıyorlar. Şayet bu kardeşlerimiz işlerinin başına dönüp çalışmalarına devam ederlerse biz de hiçbir şey olmamış gibi davranacağız.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER