ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 22:48

Çalışan bakıcı anneler sınavdan geçti

Çalışan bakıcı anneler sınavdan geçti


Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, 'Çocuk Evleri'nde görev yapan bakıcı annelere düzenlediği seminerin ardından sınav yaptı. ‘Problem Çocuk Mu’ kitabından yapılan sınavda başarılı olanlar ödüllendirildi.

Çocuk evlerinde bakıcı anne olarak görev yapanlara hijyen ve sağlı, aile tutumları, ergen psikolojisi, olumlu davranış kazandırma konularında seminer verildi. Öte yandan bakıcı annelere bir aydır okudukları ‘Problem Çocuk Mu’ adlı kitaptan sınav yapıldı. Dereceye giren bakıcı anneler ödüllendirildi.

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mustafa Lafcı, çocuk evleriyle milletin bize emanet ettiği çocuklara en güzel şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi. Çocukların psiko-sosyal gelişimlerinin yanında onları emanet ettikleri bakıcı annelerimizi de ihmal etmediklerini belirten Lafçı, “Onları ve evleri düzenli bir şekilde takip ediyoruz. Çocuk evi sorumlusu öğretmen arkadaşlar ve hemşire arkadaşlar da birçok zamanını bu evlerde çocuklarla beraber geçiriyor ve aynı zamanda bakıcı anneleri denetliyor. Bizler her dört ayda bir bakıcı annelere ve personelimize hizmet içi eğitim seminerleri düzenliyoruz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER