ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 17:36

Çakır, başkanlığa yeniden aday oldu

Çakır, başkanlığa yeniden aday oldu


Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, büyükşehir belediye başkanlığı için AK Parti'ye yeniden aday adaylığı başvurusu yaptı.

Başvuru evraklarını Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Bülent Tüfenkci’ye teslim eden Çakır, burada yaptığı açıklamada, 5 yıldır sürdürdükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kenti daha modern bir görünüme kavuşturmak için komple bir dönüşüm çalışması başlattıklarını anlatan Çakır, 200’ü aşkın cadde ile sokakta elektrik, telefon ve kanalizasyonu içeren altyapı düzenleme çalışması gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Göreve geldiği günden bu yana Malatya’ya en güzel hizmeti yapma gayreti içinde olduklarını vurgulayan Tüfenkci, şöyle devam etti: “Ekibimizle birlikte gece demeden gündüz demeden yaş kış demeden yoğun çalışma temposu içerisinde olduk. Buradaki amacımız hayalimizdeki Malatya’yı gerçekleştirebilmekti. Bu güne kadar öncelikle adil hizmet anlayışıyla şeffaf hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla çalıştık. Malatyamızı geleceğe taşıyacak önemli projelere imza attık. Temelde bu bir takım işidir, bir gönül işidir. Malatya Belediyesi’ni güçlü bir kurumsal kimliğe kavuşturduk, hizmet üretebilen, sorunları tespit edebilen, bunlara kaynak ayırabilen, projeleri halkın hizmetine sunabilme kabiliyetini kavuşturduk. Şehrimizin doğusunu batısını, güneyini kuzeyini, şehrin her noktasını eşit görerek bir bütün olarak ele aldık. Bugün şehrin her tarafında belediyecilik anlamında önemli bir yapılanmayı çok sayıda projeyi sizlerin desteğiyle hayata geçirdik.”

Malatya’nın 2014 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerle fiilen büyükşehir statüsüne kavuşacağını anımsatan Tüfenkci, “Malatya büyükşehir statüsüne kavuştu ve ilk büyükşehir belediye başkanı seçiminin arifesindeyiz. Malatya büyükşehir statüsüyle etrafında oluşan çemberi kırmış oldu. Yeni bir süreç başladı, süreci iyi değerlendirmek zorundayız. Çocuklarımıza daha güzel yaşanabilir bir şehir bırakmak zorundayız. Kaynaklarımızı halkın hizmetine sunacak projelerde kullanmak üzere titiz bir çalışma sürdürdük. Büyükşehirle birlikte Malatya tek bir çatı etrafında yönetilecek ve planlanacak. Malatya artık her anlamda gelişen Türkiye’nin her anlamda iddialı illerinden biri haline geldi. Gelişmişlik büyükşehir statüsüyle taçlanacak. Ekibimizle birlikte bir kez daha hemşerilerimize hizmet etmek için talepte bulunmak üzere buradayız. Rabbim memleketimiz için bizim için hayırlısı neyse onu nasip etsin” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci de başkanlık için birbirinden değerli insanların aday adaylığı başvurusu yaptığını belirtti. Başkan Çakır’ın 5 yıllık görevini başarıyla yürüttüğünü vurgulayan Tüfenkci, “Başkanlık öncesi de AK Parti’nin her kademesinde görev yaparak il başkanlığı yapmış bir arkadaşımız. Belediye başkanlığı süresince sergilemiş olduğu gerek belediyecilik gerek kişilik anlamında gerekse teşkilatlarla ilişkiler noktasında herkesin takdirini kazanmıştır. Başkan Çakır, şehrin değişimine, dönüşümüne, imarına ve bu imarın yapılırken, çağdaş yaşanabilir, Malatya’ya yakışır büyük projelerle ciddi anlamda taraflı ve tafrasız herkesin beğenisini kazanmış bir belediye başkanıdır. Bu süreç içerisinde AK Parti belediyeciliğinin en güzel örneklerini göstermesi noktasında gayret sarf etmiş ve bu gayrette de başarılı olmuş bir arkadaşımız. AK Parti’nin Malatya için uygulamış olduğu en önemli projelerden birisi, Malatya’yı büyükşehir yapma konusundaki gayretlerimizdi. Belediye başkanımızın Malatya’nın büyükşehir olma noktasında ciddi gayretleri oldu. Bu çalışmaların hayata geçirilmesi bilgi, tecrübe ister. Bu anlamda başkanımızın ciddi tecrübeleri var” şeklinde konuştu.

Bülent Tüfenkci, AK Parti’de 9 Kasım itibariyle temayül yoklaması yapılacağının ve partinin her kademesinin temayülde oy kullanacağını belirterek, “Temayülde birinci çıkan arkadaşlar aday gösterilecek diye bir anlayış doğru değil. Temayüller teşkilatlarımızın eğilimlerini belirliyor.” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın başvuru dosyasını teslim aldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER