ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 20:13

Büyükşehir Belediyesi Sanat TIR’ı Pozantı’daydı

Büyükşehir Belediyesi Sanat TIRı Pozantıdaydı


Adana Altın Koza Film Festivali öncesi 15 bin kilometrelik yolculuğunun sonuna yaklaşan Adana Büyükşehir Belediyesi Sanat TIR’nın son duraklarından birisi Pozantı ilçesi oldu.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın da katıldığı etkinlikte coşku dolu saatler yaşandı. İlk olarak sahne alan Adana Büyükşehir Belediye Bandosu’nun icra ettiği hareketli şarkı ve türkülere Pozantı halkı da eşlik etti. Sanat TIR’ı etkinliklerinin vazgeçilmezi olan Hacivat-Karagöz gölge oyunu çocukların büyük ilgisini çekti.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay yaptığı konuşmada, Belediye Başkan Vekilliği görevi süresince ilçesine desteklerini esirgemeyen Zihni Aldırmaz’a teşekkür etti. Aldırmaz’ın bugüne kadar belediyesine olan katkılarını ve ilçesine yaptığı hizmetleri tek tek sayan Başkan Çay, “Hem hizmetle, hem sanatla buluşuyoruz.” dedi.

Aldırmaz ise “Bu hizmetlerin hepsini birlikte başarıyoruz. Pozantı’ya gönlünü vermiş olan Mustafa Çay’a bu güzel ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Mustafa Çay’ın Aldırmaz’a teşekkür plaketi sunmasının ardından coşku dolu gece kaldığı yerden devam etti.

Sanat TIR’ı ile Pozantı’ya giden sanatçı Halil İbrahim söylediği birbirinden güzel parçalarla geceye renk kattı. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın söylediği türkü ise gecenin sürprizi oldu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER