ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 16:05

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan Gülnar’da


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Gülnar ilçesi ile ilgili çok somut projeleri olduğunu söyledi. 2014'ten sonra Gülnar'ın kendileri ile çok büyük gelişim sağlayacağını ifade eden Özcan, "Mevcut iktidar ve tecrübesiz kadrosu sadece Gülnar'ı değil diğer bütün ilçeleri hak ettiği seviyeye çıkaramadılar. Burada duyduklarımızı diğer ilçelerde de duyuyoruz. Günü geldiğinde hesap sormasını çok iyi bilirler.” dedi.

2014 yerel seçimlerinin yaklaşması dolayısıyla aday adayları ilçe ilçe gezmeye başladı. CHP'nin en güçlü adayı ve 3 dönemdir Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapan Macit Özcan ve ekibi Gülnar'ı ilk kez ziyaret etti. Gülnar ilçesinde partililerle bir araya gelerek esnafları dolaşan Başkan Özcan, burada bir dizi görüşmelerde bulundu. Başkan Özcan ilk ziyaretini CHP İlçe Başkanlığı'na yaptı. İlçe Başkanı Yüksel Zil ile yaklaşık bir saat görüşen Başkan Özcan, ilçe başkanı ile birlikte Gülnar'ı gezdi.

Başkan Özcan, Gülnar gezisi sırasında Gülnar Kaymakamı Tekin Dundar ve Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel'i makamlarında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Vatandaşları dinledikten sonra kısa açıklama yapan Başkan Özcan, “Biz 2009 yerel seçimlerinden beri Mersin'e hizmet ediyoruz. Karşımıza çıkan aday adayları acemi, iş yapamaz diye şimdiden söyleyeyim. Mersin, Büyükşehir Yasası ile Mersin'e bağlı bir ilçe olan Gülnar ilçesi değişim ve dönüşümü ancak bizimle yapabilir. Modern kent bilinci olan bir başkan bu ilçede dönüşüm sağlayabilir.” diye konuştu.

Özcan, Gülnar ilçesi ile ilgili çok somut projeleri olduğunu belirterek, şunları söyledi: "2014'ten sonra Gülnar bizimle beraber çok büyük gelişim sağlayacak. Mevcut iktidar ve tecrübesiz kadrosu sadece Gülnar'ı değil diğer bütün ilçeleri hak ettiği seviyeye çıkaramadılar. Burada duyduklarımızı diğer ilçelerde de duyuyoruz. Günü geldiğinde hesap sormasını çok iyi bilirler.”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, öğretmenevinde de Büyükşehir Yasası'nı anlattı. Özcan şunları söyledi: “Büyükşehir Yasası AK Parti tarafından eyalet sistemine geçmek için yapılmış bir yasadır. Ancak AK Parti'nin Mersin'de hesapları tutmayacak. Biz buraya siyaset yapmak için gelmedik. Tüm ilçeleri gezip hizmetlerimizi anlatacağız. Getirebileceğimiz hizmetleri yerinde tespit edeceğiz. Tüm ilçelere eşit hizmet vereceğiz. Hamit Tuna ve ekibi beni çok yoruyor. Kapanan Gözne ve Yenice Belediye Başkanı burada. Gidin ve görün ne hizmetler götürdük biz oralara. Yeni yasa ile Mersin’de 41 belde kapanacak.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER