ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 14:50

Büyükşehir başkan adayı MHP’li Çelik: Kaş ve Manavgat’a havalimanı yapacağız

Büyükşehir başkan adayı MHPli Çelik: Kaş ve Manavgata havalimanı yapacağız


MHP Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayı Kemal Çelik, Kaş ve Manavgat’a yapacakları havalimanlarıyla uçakla kargo taşımacılığını başlatıp, yörenin ihracatını artırmayı planladıklarını söyledi.

MHP Elmalı Belediye Başkanı ve tekrar aday olan Hüseyin Altıntaş’ın seçim ofisinin açılışına MHP Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayı Kemal Çelik, İl Başkanı Osman Çetin, MHP Antalya İl Yönetim Kurulu ve vatandaşlar katıldı. Burada vatandaşlara seslenen Çelik, Antalya ve ilçelerinin kararını vererek seçimde MHP’ye oy vereceklerini savundu. Toplanan kalabalığın arasında MHP dışındaki diğer partilere de oy veren vatandaşların olduğunu söyleyen Çelik, “Başka partilere oy kullanmış hemşehrilerimizi de görüyoruz. Hepsine de hoş geldiniz diyoruz. Görüyoruz ki, hemşehrilerimiz Elmalı’da kararını vermiş. Herkes Hüseyin Altıntaş diyor. Nereye gitsek artık herkes MHP diyor. Biz de bu ilgiye layık olacağız. Antalya’yı hep birlikte yöneteceğiz. Elmalı bizim tarih kokan bir ilçemizdir. Kırkpınar’dan önce var olan Elmalı yağlı pehlivan güreşlerine gereken önemi verip, marka haline getireceğiz.” dedi.

Projelerinden bahseden Çelik, ihracatı artırmak için Kaş ve Manavgat’a havalimanı yapıp uçak kargo taşımacılığını başlatmayı planladıklarını ifade etti. Bu sayede ihracatın beş kat artacağını belirten Çelik, “Bu da çiftçimizin, üreticimizin beş kat daha fazla kazanmasını sağlayacak. Bunun dışında artık çiftçimizin narı, portakalı, elması ağacın başında kurumaya terk edilmeyecek. Soğuk hava depolarını ve meyve suyu fabrikalarını kurarak, hem ürünümüzün değer kazanmasını sağlayacağız, hem de istihdamı artıracağız. Duble yollar yapmakla öğünenler gelsinler Elmalı’nın, Kumluca’nın, Demre’nin, Kaş’ın, Finike’nin yollarını bir görsünler. Şimdi çıkıp karşınıza sorunları biz çözeceğiz diyecekler. Bu sorunları yaratan kendileri değil mi? İktidar belediyesi olmak her zaman avantajdır diyecekler. Peki o zaman 10 yıldır yöremizde hangi sorunu çözdüler.” şeklinde konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER