ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 18:02

Büyükkılıç: Mahalle muhtarlarıyla hep iç içe olduk

Büyükkılıç: Mahalle muhtarlarıyla hep iç içe olduk


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde 80 mahalle bulunduğunu ve her mahalle muhtarı ile her zaman iç içe ve birlikte istişare içerisinde çalıştıklarını bildirdi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, mahalle muhtarlarına büyük önem ve değer verdiklerini, çünkü yerel alanda beklentilerin, eksikliklerin ve istenilenlerin neler olduğunu en iyi bilen ve takip eden kişilerin muhtarlar olduğunu ifade etti. Büyükkılıç, belediye ile muhtarların işbirliği ve dayanışma içinde çalışmanın mahalleliye hizmet ve yatırım olarak yansıdığını belirtti.

Belediye olarak geri dönüşümde örnek ve referans gösterildiklerini, bunda mahalle muhtarlarının büyük katkısı olduğunu kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Belediye olarak her yıl belirli aralıklarla muhtarlar toplantısı yapıyoruz. Muhtarlarımız ile her zaman beraber ve birlikteyiz. 80 mahalle muhtarını bir araya getirerek hem iş görüşmesi yaptık hem de birçok konuyu gündeme getirerek fikirlerini aldık. Bugün muhtarlara acil yapılması gereken 3 hizmet ve yatırım belirtiniz sorusunu yazılı istedik. Ortak nokta, belediyemizden istekleri sosyal ve spor tesisleri ile sanat ve meslek edindirme kurs yerleri ile açık alan spor merkezleri oldu.”

Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Suat Kösehallioğlu, yapılan hizmetle ilçenin misyonunun değiştiğini söyledi. Yıldırım Beyazıt Mahalle Muhtarı Saniye Serçe, sosyal ve spor tesisi ile taşkın su kanalı ve kapalı semt pazar yerinden dolayı teşekkür etti. Yenimahalle Muhtarı Cuma Yiğit ise yapılan yatırım ve hizmetler ile mahalleye vizyon katıldığını ve modern ve planlı yapıları ile prestij mahalleler arasında yer aldıklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi, KASKİ, TEK, Kayserigaz, Otobüs İşletmesi ile Melikgazi Belediyesi daire müdürlerinin katıldığı toplantıda Başkan Memduh Büyükkılıç, toplantı sonrasında muhtarlara belediye yemekhanesinde öğle yemeği ikramında bulundu. Mahalle muhtarları, Büyükkılıç’a, yeniden aday gösterilmesinden dolayı tebrik ederek ‘Hayırlı Olsun’ temennisinde bulundular.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER