ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 14:36

Bursa'nın en büyük parkında kano yapılacak


 Bursa'nın yeşil alanlardan biri olan 510 bin metrekarelik Hüdavendigar Kent Parkı’nda betonarme imalatları tamamlanma aşamasına gelirken, park şekillenmeye başladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, içinde kano sporunun yapılacağı parkurun yanında gölet, yüzme havuzu ve spor tesislerinin de bulunduğu Bursa’nın en büyük parkının sonbaharda hizmete açılacağını söyledi.

        Bir taraftan BUSKİ ve diğer belediye birimlerinin 510 bin metrekarelik alan üzerindeki çalışmaları değer ederken, diğer taraftan yüklenici firmanın imalatları da tamamlanma aşamasına geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent merkezindeki en büyük park özelliği taşıyan Hüdavendigar Kent Parkı’nda devam eden çalışmaları inceledi.

        Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu dönem kente kazandırdıklarını en önemli eserlerin başında büyük parkların geldiğini belirterek, yıl sonuna kadar 2 milyon metrekarelik yeşil alanın Bursa’ya kazandırılacağını ifade etti.

        Park projeleri arasında yer alan, Osmangazi ve Nilüfer ilçeleri arasındaki 510 bin metrekarelik Hüdavendigar Kent Parkı’nın bölgeye ayrı bir değer katacağını ifade eden Başkan Altepe, çalışmaların sonbahara kadar tamamlanacağını söyledi.

        Spor alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, tenis kortları ve kano sporunun yapılabileceği bir kanalı da bünyesinde barındıran parkın ayrıcalıklı bir yaşam alanı olacağını dile getiren Başkan Altepe, "Hem belediye ekiplerimizin hem de yüklenici firmanın çalışmaları hızla sürüyor. Yaşları 15 – 60 arasında değişen akağaç, manolya başta üzerine birçok ağaç çeşidinin dikimi de gerçekleşti. Toplamda 10 bine yakın ağacı bünyesinde barındıracak park tamamlandığı en az 20 yıllık bir park görüntüsünde olacak. Şimdiden bölge halkımız için hayırlı olmasını diliyorum." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER