ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 18:28

Bursalı hayvan severler barınakta buluştu

Bursalı hayvan severler barınakta buluştu


Bursalı hayvan severler, Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde bir araya geldi.


Buluşmaya ev sahipliği yapan Veteriner İşleri Müdürü Dr. Aysu A. İlman, hayvan severler ile 2013’te sokak hayvanları için gerçekleştirmeyi planladıkları projelerini paylaştı. Osmangazi Belediyesi’nin Sokak hayvanlarına yönelik yürüttüğü çalışmalardan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren hayvan severler, Leylek Hastanesi’nin yeniden hizmete açılması ve kent merkezinde hizmet vermesinin, hayvan severler için büyük kolaylık sağladığını ifade etti.

Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. Aysu A. İlman, Osmangazi Belediyesi’nin pek çok konuda olduğu gibi sokak hayvanları konusunda da tüm Türkiye’de artık bir marka haline geldiğini belirtti.

Dr. İlman, şu bilgileri verdi: “En büyük şansımız müdürlük olarak gerçekleştirdiğimiz tüm projelerimizde Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’ın vizyon sahibi kişiliği ve gerçek bir hayvan sever oluşudur. Nice belediyeler var ki ellerindeki imkânları hayvanlar için kullanmayı tercih etmiyorlar. Fakat başkanımızın desteğiyle var gücümüzle sokak hayvanları için çalışıyoruz. Bu yıl beslenme odakları, otomatik şamandıralı su odakları, Leylek Hastanesi ve ilköğretim okulları için yaz okulları ile seminer projelerimizi başarıyla yürütüyoruz. Tedavi ve rehabilitasyonun yanı sıra eğitim hizmetleri de kararlılıkla devam ediyor. 2013 yılı için yine birçoğunu hayvan severler ile omuz omuza gerçekleştirmeyi planladığımız farklı ve örnek projelerimiz olacak.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER