ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 11:57

Bursagaz’ın ‘Mobil Yaşa ve Sosyalleş’ projesi Viyana’da


Avrupa Kalite Vakfı tarafından her yıl düzenlenen mükemmellik uygulamalarının paylaşıldığı forumun 2013 yılındaki ayağı, Avrupa’nın farklı ülkelerinden yönetim kademesindeki üyelerin katılımı ile Viyana’da gerçekleşti. EFQM Mükemmellik Modeli uygulamalarının pratikte şirketler tarafından nasıl benimsendiğinin örneklerine yer verilen forumda; organizasyonel yeteneklerin geliştirilmesi, bütünsel liderlik ve sürdürülebilir sonuçlar elde etme konularında özel paneller düzenlendi.

Bursagaz, düzenlenen forumda 2005 yılından itibaren uygulamış olduğu mükemmellik yaklaşımlarının sonucu olarak 2013 yılı en iyi uygulamalar yarışması kapsamında ‘Mobil Yaşa ve Sosyalleş’ uygulaması ile aldığı ödülün sürecini ve faaliyetleri paylaştı. Bursagaz Araştırma ve Malzeme Müdürü Ahmet Candan ve Yönetim Sistemleri Birim Yöneticisi Tuğçe Balarısı’nın katıldığı forumda, Balarısı mobil yaşamı destekleyen stratejiler ve iş yaşantısının sosyalleşmesine ilişkin entegrasyonları içeren bir uygulama sunumunu gerçekleştirdi.

Balarısı, Bursagaz’ın 2008 yılında aldığı EFQM Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nün ardından bu süreçte sürekliliğe son derece önem verdiklerini ve her sene farklı yaklaşımlar ile özellikle enerji dağıtım sektöründe rol model olmaya devam ettiklerini ifade etti. Özellikle son 4 yıllık süreçte teknolojik yatırımların öneminin üst düzeyde olduğunu ifade eden Balarısı, süreçlerde değişim mühendisliği uygulamalarının stratejik bakış açısıyla beraber insiyatiflere dönüştüğüne vurgu yaptı. Balarısı, sunumunda mobilite uygulamalarının iş yaşantısını bir yandan kolaylaştırdığını bir yandan da tüm paydaşlara daha fazla sosyalleşme imkânı oluşturduğunu ifade ederken; iş sonuçlarına olan yansımaların da son derece önemli düzeyde iyileştiğini belirtti.

Bursagaz ‘Mobil Yaşa ve Sosyalleş’ uygulamasıyla fark oluşturan bir şirket olarak EFQM Forumu’nda yerini alırken; düzenlenen çalıştaylarda da faklı ülke ve sektörlerden yöneticiler ile model uygulamaları yönündeki bilgisini paylaştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER