ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 14:09

Bursagaz’dan teknolojik yatırım

Bursagazdan teknolojik yatırım


Bursagaz, teknoloji konusunda yaptığı atılımları paydaşlarıyla işbirliği içinde hayata geçirecek.

        Bursa Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Şube Müdürlüğü’nden bir heyet, uygulamalarla ilgili bilgi almak üzere Bursagaz’a ziyarette bulundu. Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Necla Yörüklü başkanlığındaki heyete, Bursagaz Proje Müdürü Fatih Er tarafından projenin aşamaları konusunda bilgilendirme yapıldı.

        CBS projesinin devreye alınmasında, Büyükşehir Belediyesi ile yapılan işbirliğinin katkısının büyük önem taşıdığını belirten Er, ilerleyen dönemlerde de bu tür işbirliği ve bilgi paylaşımının artarak devam edeceğini bildirdi.

        Toplantıda Bursagaz Harita ve CBS Birimi Yöneticisi Nergis Türker tarafından CBS uygulamaları konusunda bir sunum yapıldı. CBS uygulaması, canlı bağlantı yapılarak konuklara tanıtıldı.

        Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin CBS projesi city-surf uygulaması ise Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Necla Yörüklü tarafından tanıtıldı. Bu kapsamda bilgi veren Yörüklü, altyapı kuruluşlarından elde edilecek bilgilerin sisteme işlenerek, city-surf uygulamasının ilgili kuruluşlarla paylaşılmasını planladıklarını belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER