ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 13:40

Bursagaz, Türkçe Olimpiyatı'na yine destek oldu


Alman enerji devi EWE AG’nin Türkiye’deki en büyük yatırımlarından birisi olan Bursagaz Doğalgaz Dağıtım Şirketi hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle sosyal bilincin artmasına katkıda bulunuyor.

Bursa’da özellikle eğitim camiasına ve engellilere yönelik sosyal çalışmalarıyla dikkat çeken Bursagaz, TBMM’nin himayesinde gerçekleştirilen Türkçe Olimpiyatları’na aktif destek veriyor. Türkiye’nin dünya çapında tanınmasına ve kültürel öğelerinin bütün dünyada ilgi görmesine vesile olan Türkçe Olimpiyatları’nın Bursa organizasyonuna sponsor olan Bursagaz, projenin başarılı bir şekilde yürümesi için çalışıyor. Bu yıl 18 ülkeden 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Türkçe Olimpiyatları Bursa Organizasyonu’na sponsor olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Genel Müdür Danışmanı Mehmet Yaşar Çerçi bu tür çalışmaların herkes tarafından desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Türkçe Olimpiyatları sayesinde dünyanın dört bir tarafında Türk bayrağının dalgalandığını ve Türkiye’ye karşı büyük bir ilgili oluştuğunu söyleyen Çerçi, “Bizim millet olarak güçlü bir medeniyet birikimine sahibiz. Tarih boyunca dünyada sağduyunun, hoşgörünün ve diyalogun temsilcileri olarak anılmışız. Bugün de dünyamız savaşlarla, gözyaşlarıyla, çatışmalarla yoruluyor. Bunların sona ermesi için evrensel barışa ihtiyacımız var. Türkçe Olimpiyatları gibi organizasyonlarda dünya üzerindeki insanlar birbirleriyle tanışma ve kaynaşma imkânı buluyor. Olimpiyatlar sadece Türkçe ve Türkiye’ye hizmet etmiyor, dünya barışının sağlanmasına da katkıda bulunuyor. İşte bu yüzden Bursagaz olarak biz bu tür çalışmaları her zaman destekliyoruz” dedi.

Türkçe Olimpiyatları’nın Bursa’da yapılıyor olmasının da önemine değinen Çerçi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bursa tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, kültürel birikimi her dönemde göz önünde olmuş bir şehirdir. Son dönemde de dünya çapında marka olma yolunda ilerleyen bir şehir olarak Türkçe Olimpiyatları’nın Bursa’da gerçekleştiriliyor olması önemli bir adımdır. Bu tür çalışmaların Bursa’nın tanıtımına ve örnek alınmasına katkı sağlayacaktır.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER