ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 10:54

Bursa'dan Bulgaristan'a proje sunduk

Bursadan Bulgaristana proje sunduk


Şehit Jandarma Er Selim Koçdemir Lisesi, Hayatboyu Öğrenme/Comenius programı kapsamında 'Sürdürülebilir Kalkınmaya Dahil Olan Aktif Yurttaşlar' konulu projesini Bulgaristan’ın Pravets kentine görücüye çıkardı.

2011 yılının Eylül ayında başlayan ve 2013 Haziran ayında sona erecek olan projenin ortakları arasında Türkiye, İtalya, Almanya, Romanya ve Fransa bulunuyor. Proje kapsamında Bulgaristan’a gerçekleştirilen ziyarete Şehit Jandarma Er Selim Koçdemir Lisesi'nden 6 öğretmen ile 6 öğrenci katıldı. Yabancı dille iletişim kurma becerilerinin gelişimine katkı sağlayacak projeyle aynı zamanda farklı halklar arasında hoşgörü ve anlayışın da yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Okullar arası hareketliliği ve uluslararası işbirliğini artıracağı düşünülen proje, yenilikçi ve üretken öğretim-öğrenme tekniklerinin geliştirilmesini de destekleyecek. Ziyarette kültürlerarası diyaloğun çok güzel anlarının yaşandığını belirten Okul Müdürü Haluk Düzgün, "Projeyle sürdürülebilir kalkınma konusundan yola çıkılarak yurttaşlık bilgisini ve çevre bilincini geliştirecek aktiviteler planlanıyor. Gençler arasında eleştirel düşünmeyi geliştirmek istiyoruz. Yabancı dilde iletişim becerisini geliştirilmesine de katkı sağlayacak projemizle, öğrencilerin bütün dünyayı ilgilendiren önemli sorunlara katılımlarını sağlayacaktır. Ayrıca demokratik bir toplumda aktif ve sorumlu yurttaşlara dönüşmelerini teşvik etmeyi de hedefliyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER