ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 14:11

Bursa’da ‘Yönetim Zirvesi’ düzenleniyor


Peryön Güney Marmara Şubesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 8 Kasım’da ‘Yönetim Zirvesi’ düzenliyor. Zirve öncesi BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen basın toplantısına, Peryön Güney Marmara Şubesi Başkanı Ogün Yıldız, BTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Emin Akça ile Peryön Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

‘Yönetmek Sanattır’ mottosu ile Bursa ve Güney Marmara’da faaliyet gösteren kurumsal şirketleri biraraya getirecek olan 6. Yönetim Zirvesi’nin, konusunda uzman birçok ismi Bursalılarla buluşturacağını söyleyen Ogün Yıldız, “6. Yönetim Zirvesi, bu yıl da yine Türkiye’nin ve dünyanın global şirketlerinin yöneticileri ve işletme sahiplerini Bursa’da buluşturacak. Bu önemli zirve ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz.” diye konuştu.

İnsan psikolojisini ve insan yönetmeyi bilmekle beraber insanlara her isteğin yaptırılabileceğini belirten Yıldız, “Bunu bilmeyen yöneticilerin yaptığı kazaların acı sonuçlar vermesi, günümüzde tüm yöneticilerin 'psikoloji' bilmesini kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkarıyor. Bazı insanlar buna doğuştan sahip, bazısı kendini geliştirip zaman içinde öğreniyor. Bazısı ise ne yaparsa yapsın bu sanatı ne öğrenebiliyor ne de takdir etmesini biliyor. Oysa insan psikolojisi evrenseldir. İhtiyaçlar ve dürtüler dil, din, ırk ayrımı yapmaz. Bunun farkında olan ve bu sanatı bilen usta yöneticinin başarıyla buluşması da hiç tesadüf değildir. İşte, bizim 6. Yönetim Zirve’sine katılanlara vaadimiz budur.” dedi.

“Ekibinin ihtiyacı olan tatmin duygusunu sağlayamazsa bir yönetici, şirketi para kaybedecektir” diyen Peryön Güney Marmara Şubesi Başkanı Ogün Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekibinin başlıca ihtiyacı olan tatmin duygusunu sağlayamazsa bir yönetici, şirketi para kaybedecektir ve para kaybeden bir şirket bunun sorumlusunun işin yöneticisi olduğunu da tereddütsüz anlayacaktır. Şirket yönetim kadroları, yanlarında çalışan insanları neyin motive ettiğini anlayarak, onları mutlu kılmalıdır. Az önce de söylediğim gibi 6. Yönetim Zirvesi’ne katılanlar, ‘Yönetmek Sanattır’ mottosuyla, bu farkı yaratmanın yollarını, açık ve kısa ifade ile rakiplerinden önde olmanın sırları öğrenecekler. Zirvemiz de bu yıl da, sanayinin önde gelen şirketlerinin tepe yöneticilerinden oluşan konuşmacı grubuyla iddialı oturumlar bulunuyor. 8 Kasım’da, burada yine BTSO’ da gerçekleştireceğimiz etkinliğimizin ayrıntılı programı sizlere verilen dosyada yer alıyor. Şunu söyleyebilirim ki, Güney Marmara Bölgesi için en büyük ve en iddialı zirve özelliği taşıyan organizasyonumuzda, iş dünyası yine aradığını bulacak. Zirveye katılacaklar, yeni yönetim trendlerini, tekniklerini ve uygulamalarını bu işlerin en hit isimlerinden dinleyecek ve yönetimsel becerilerini geliştirecek.”

6. Yönetim Zirvesi’nin düzenlenmesinde Peryön ile işbirliği yapan BTSO adına konuşan BTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Emin Akça ise, “Gerek firmaların gerekse de kurumların üretim ve rekabet yeteneği, sahip oldukları nitelikli insan kaynağı ve bu potansiyeli yönetebilme becerisi ile doğru orantılıdır. Başarılı yönetim, ortak hedefler etrafında ortak aklın harekete geçirilmesidir. Başarı bir liderlik ise, insanlara heyecan verecek bir vizyon oluşturmak, motivasyonu yüksek doğru kişileri seçmek, paydaşlarınızın gelişimine destek vermek ve üretkenliğini teşvik etmektir. Biz de BTSO olarak başkanımız Sayın İbrahim Burkay’ın liderliğinde, odamızı bir uzmanlık merkezi kimliğine kavuşturarak Bursa iş dünyasına strateji ve proje üreten bir konuma yükselttik.” şeklinde konuştu.

6. Yönetim Zirvesi organizasyonunun Bursa için oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Emin Akça, şunları söyledi: “BTSO olarak kentimiz için üretilecek her çalışmada üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye, ortak fayda oluşturan her çalışmayı desteklemeye de devam ediyoruz. Peryön Güney Marmara şubemiz ile gerçekleştirdiğimiz 6. Yönetim Zirvesi de gerek konu başlıkları gerekse de uzman konuşmacılarıyla insan kaynakları alanında önemli faydalar elde edilecek bir etkinliktir. Bu düşüncelerle zirvenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi kutluyor, tüm işadamlarımızı ve iş hayatımızın profesyonellerini etkinliğimize davet ediyorum.”

Donald Trump Jr’dan “ Fark Yaratan Kadın” ödülünü alan ve aynı zamanda Amerika’daki ilk Türk NLP Uzmanı unvanını taşıyan Burcu Ünsal’ın katılacağı 6. Yönetim Zirvesi’nin diğer konuşmacı arasında da; İncitaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Baybaş, CLK Enerji CEO’su İsmail Ergüneş ile Bursa markaları Kamil Koç Turizm A.Ş. Genel Müdürü Kemal Erdoğan, Gökçelik Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras, Alara Fidan Üretim ve Pazarlama A.Ş. Ceo’su Yavuz Taner bulunuyor.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER