ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 11:21

Bursa'da, raylı sistemin Kestel hattı bu sene hizmete girecek

Bursada, raylı sistemin Kestel hattı bu sene hizmete girecek


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Bursaray Kestel Hattı’nda ray döşeme çalışmaları büyük ölçüde tamamlanırken, istasyonlardaki ince işçilikler hızla sürüyor. İstasyonlarda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tamamlanan istasyonları peyderpey sisteme dahil edip, konforlu ulaşımı bu yıl içinde Kestel’le buluşturmak istediklerini söyledi

    Bursa’da ulaşım sorununu raylı sistem yatırımları ile çözmeyi hedefleyen ve bu doğrultuda bu dönem programda olmamasına rağmen inşaatına başlanan 7 duraklı 8 kilometrelik Bursaray Kestel Hattı’nda çalışmalar hızla sürüyor. Toplam 7 adet hemzemin istasyon, Esenevler ve Kestel olmak üzere iki adet köprülü kavşak, Hacıvat, Balıklı ve Deliçay Köprülerin yenilenmesi ve 3 adet trafo binasını bünyesinde barındıran proje kapsamında ray döşeme çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Engelli vatandaşlar için engelli asansörleri ve yürüyen merdivenlerin yer aldığı ilk altı istasyondaki imalat ilerlemesi yüzde 85’leri aşarken, ince işler ve elektrik-mekanik tesisat işleri devam ediyor.

    Fidyekızık ve Şirinevler istasyonlarında devam eden çalışmaları izleyen Başkan Altepe, çalışmalarda sona gelindiği, bu yıl içinde çağdaş ve konforlu ulaşımı Kestel ile buluşturacaklarını kaydetti. İstasyon geçiş bağlantılarının tamamlandığını ve karayolu üzerindeki trafiği aksatacak engel kalmadığını dile getiren Başkan Altepe, istasyon binalarında ince işçiliklerin devam ettiğini ve kısa sürede bu çalışmaların da tamamlanacağını söyledi. İstasyon binalarının kalite ve konfor açısından batıdaki istasyonlardan hiçbir eksiğinin bulunmadığını dile getiren başkan Altepe, "Gerek engelli asansörlerimiz gerekse yürüyen merdivenlerimizle halkımız için her türlü konforu sağladık. Çalışmalarımız gece gündüz devam ediyoruz. Tamamlanan istasyonlarımızı peyderpey sisteme dahil edeceğiz. Bu yıl içinde tamamlamayı hedeflediğimiz çalışma ile artık halkımız Kestel’den kentin merkezine ve üniversiteye kadar kesintisiz bir şekilde ulaşabilecek." diye konuştu. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER