ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 10:06

Bursa'da özel halk otobüsleri yenilenecek


Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Özel Halk Otobüsçüleri Odası arasında imzalanan protokolle, hem hizmet kalitesi artacak hem de araçların yenilenmesine imkan sağlanacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hizmet bedellerinin düşürülmesi ile hak edişlerde artış sağlanması gibi bir takım düzenlemeleri içeren protokolle hizmet kalitesinin artacağını söyledi.

Özel halk otobüslerinin eski ve hizmet kalitesinin yetersiz seviyede olması gibi vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Bursa Büyükşehir Belediyesi bu alanda da hizmet çıtasının yükseltilmesi amacıyla Özel Halk Otobüsçüleri Odası ile protokol imzaladı. Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Ramazan Çalan ile Gemlik Atatepe Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda da üzerlerine düşeni yaptıklarını vurguladı.

Kent içi taşımacılıkta hizmet kalitesinin vatandaş tarafından istenilen seviyeye çıkarılması amacıyla 355 üyesi bulunan Halk Otobüsçüleri Odası ile protokol imzaladıklarını belirten Başkan Altepe, “Protokol kapsamında, Belediye tarafından alınan işletme bedellerinin düşürülmesi ve bunun hizmet bedeline yansıtılması için çalışmalara başlanması gibi bazı iyileştirme kararları alındı. Esnafımız da araçlarını yenilemek suretiyle hizmet kalitesinin artmasını sağlayacak. Protokolün hem esnafımıza hem de halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Ramazan Çalan ise Burulaş’ın araç takip sisteminin etkin kullanımı ve bilgi paylaşımı ile daha verimli ve disiplinli bir çalışma sistemine geçileceğini belirterek, esnafın artık kaliteli hizmet yarışına gireceğini vurguladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER