ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 17:16

Bursa standı Dubai ATM’de ilgi odağı oldu


Türkiye'den de çok sayıda firmanın katıldığı Ortadoğu'nun en önemli fuarı olan Dubai ATM başladı.

Bu yıl 20. kez düzenlenen ATM’ye, 87 ülkeden 2 bin 500 firma katılıyor. Dubai Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde (DICEC) 22 bin metrekarelik alanda düzenlenen ATM Dubai, 9 Mayıs’ta sona erecek.

Fuarda, Türkiye ve Bursa stantları ziyaretçi akınına uğradı. Bursa’yı temsil eden heyet başkanı Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun’ın yanı sıra 29 kişilik heyet Ortadoğu’nun en büyük turizm fuarı Dubai ATM’ye çıkarma yaptı Bursa’nın tanıtımının yanı sıra sektör temsilcilerinin B2B görüşmeler yaptığı fuarda, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı da (BEBKA) stant açtı.

Türkiye’nin en büyük katılımcı ülke olarak damga vurduğu fuarda Bursa standını ziyaret eden Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dhabi Büyükelçisi Vural Altay, Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun ile bir süre görüştü.

Bursa Valisi Şahabettin Harput öncülüğünde yürütülen turizm çalışmalarının her türlü övgüye layık olduğunu söyleyen Büyükelçi Altay, “Türkiye’nin turizm açılımında Bursa ve çevresi büyük önem arz ediyor. Kaldı ki Körfez Bölgesi’nden Bursa’ya yönelik ciddi bir ilgi var. Bursa Valiliği’nin yürüttüğü aktif politika ve çalışmalarla bu ilginin daha da artırılması büyük önem arz ediyor.” dedi.

BURSA EZBER BOZACAK

Bursa Valiliği’nin yürüttüğü çalışmaların Türkiye’nin 2023 turizm hedefleri için önemli olduğunun altını çizen Büyükelçi Vural Altay, şunları kaydetti: Ülkemizin 2023 yılında önce 50 milyon sonra da 60 milyon turist olarak revize edilen hedefi var. Bu hedefe giden yolda Bursa’nın gayreti çok önemli. Kaldı ki Bursa turizm altyapısı konusunda önemli yatırımlara sahne oluyor. Dolayısıyla Bursa’nın örnek alınması gerekiyor.”

Vali Yardımcı Samet Ercoşkun da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Bursa’nın 2023 yılında 5 milyon turist hedefi olduğunu anlattı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER