ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 16:22

Bursa Belediyeler Birliği Afyon’da toplandı


Bursa Belediyeler Birliği’nin Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğinde düzenlenen mevzuat bilgilendirme ve eğitim toplantısı Afyon’da gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan Bursa Belediyeler Birliği ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, birlik olarak, gerek mevzuat, gerekse vatandaşla kurdukları diyalogların geliştirilmesi konusunda personele yönelik düzenli eğitim programları gerçekleştirdiklerini söyledi. Belediyelerin, vatandaşlar tarafından kapısı en çok çalınan kurumlar olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Belediyeler, halkımızın kendisini çok daha rahat ifade edebildiği, çok sık ziyaret ettiği yerler. Üstelik buraları kendilerine ait kurumlar gibi görüp, çok daha fazla istek ve talepte bulundukları kurumlar. Valilik, kaymakamlık gibi kurumlarda sergiledikleri davranışla, belediyelerde sergiledikleri davranış çok farklı. Zaman zaman siyasi yaklaşımda bulunup hesap sorar gibi davranabiliyorlar.” dedi.

Tüm bu yaklaşımların, çalışanlar üzerinde strese neden olabildiğini ifade eden Başkan Dündar, “Bursa Belediyeler Birliği olarak, Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz toplantımızda, mevzuat eğitimlerinin dışında, personelimize stresle başa çıkabilmelerine yardımcı olacak eğitimler de planladık. Onların, strese karşı almaları gereken önlemler, yaşadığı stresle başa çıkabilme yöntemlerinin uzman hekimler tarafından anlatıldığı eğitim programlarının kendilerine faydalı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

TBB Eğitim Müdürü Halil İbrahim Azak da, Belediye Birlikleri işbirliğinde gerçekleştirilen eğitim programları ile ilgili personel ve yöneticilerin mevzuat ve genel çalışma şartları hakkında düzenli olarak bilgilendirildiğini söyledi. Açılış konuşmalarının ardından, Uzman Psikolog Dilara Kızılçam, toplantıya katılanlara stresin nedenleri, stresten kurtulmanın yollarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER