ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 10:43

Burç'ta velilere yönelik 'Ana-Baba Okulu' semineri

Burçta velilere yönelik Ana-Baba Okulu semineri


Adana Özel Burç Vural İlkokulu, Ana-Baba Okulu ve Anne Okulu seminerleriyle öğrenci velilerine yaşam boyu eğitim anlayışıyla yaklaşıyor.

Özel Burç Vural İlkokulu Psikolojik Danışmanı Özkan Akan tarafından velilere yönelik verilen seminerlerde aile içi iletişim, gelişim dönemleri, zeka ve hafıza teknikleri (sözel ve sayısalı düşünceyi geliştirme), sorumluluk ve özgüven, ödev ve ders çalışma teknikleri, öğrenmeyi güçlendirmede ailenin rolü, kitap okuma, oyuma öneminin yanı sıra teknoloji kullanımı konularına yer veriliyor.

Özel Burç Vural İlkokulu Müdürü Ramazan Başol, öğrencilerin eğitiminin yanı sıra anne-babalarında eğitimine ciddi anlamda önem verdiklerini kaydederek, “Çünkü bu çocukları yetiştiren anne babalardır ve çocuklar günün büyük bir bölümünü anne babalarının yanında geçirdiği için sadece okul tek başına yeterli olmuyor. Bundan dolayı da biz anne babalarımızın seminerlerle, kişisel gelişimle alakalı kitaplar okutarak bilgi, birikim ve tecrübelerini arttırmak istiyoruz.” dedi.

Ana-Baba Okulu ve Anne Okulu seminerleriyle velilerin kazandıkları bilgi ve tecrübeleri pratikte de uygulamaya geçirmelerini hedeflediklerini söyleyen Psikolojik Danışman Özkan Akan ise “Çocukların hayata hazırlanması ve eğitimi sadece okul binası içerisinde olup biten bir olgu değildir. Çocuğun hayatındaki en önemli kişiler olan ebeveynler çocuklarını ne kadar erken dönemde tanıyıp yönlendirirse o oranda da başarılı nesiller yetiştirecektir.” diye konuştu.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER