ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 19:53

Burç Okullarından en büyük kompleks

Burç Okullarından en büyük kompleks


Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana'nın en büyük eğitim kampüsünü kuran Burç Okulları'nı ziyaret etti. Burç Vural Anadolu ve Fen Lisesi'ni ziyaret eden Vali Coş, 63 bin metrekare alanda kurulan kampüse hayran kaldığını belirtti.

    Vali Coş, Sarıhuğlar Mahallesi'nde kurulan ve bu yıl Anadolu ve Fen Lisesi bölümü eğitim öğretime açılan okula gelişinde, Burç Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Şeker, Genel Müdür Sultan Sözeri, Genel Müdür Yardımcısı Rüstem Gökçe, Okul Müdürü Mustafa Gürhan, okulun yapımına katkıda bulunan işadamları Mustafa Vural ve Erdal Vural, müteahhit firma sahibi Ahmet Özgül, işadamları Erhan Çetinuz ile Hüseyin Karabulut tarafından karşılandı. Okula girişinde çiçekler sunulan ve öğrencilerin alkışlarla karşıladığı Vali Coş, lise bölümü dışındaki birimlerin inşaatı devam eden okulun tüm katlarını gezerek, bilgi aldı.

    Binanın mimarisini çok beğenen Coş, kullanılan malzemenin de kaliteli olduğunu dile getirerek, müteahhit Ahmet Özgül'ü kutladı.

    Özgül ise okulun yapımında kendilerinin de herhangi bir kar payı almadıklarını, inşaatı tamamen maliyetine yaptıklarını kaydetti.

    Burç Okulları Genel Müdürü Sultan Sözeri ise okulla ilgili bilgi verirken, eğitim kompleksinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, sağlık meslek lisesi ile Anadolu ve fen lisesi bulunacağını açıkladı. Toplam bin 500 öğrenci kapasiteli okulun günün son teknolojisine uygun eğitim imkanlarıyla donatılmaya başlandığını vurgulayan Sözeri, Adana il merkezinde 1 anaokulu, 2 ilkokul, 2 ortaokul ve 2 lise ile Ceyhan'da 1 ilkokul, 1 ortaokul, Kozan'da 1 ilkokul olmak üzere Burç adını taşıyan okul sayısının 10'a ulaştığını belirtti. Sözeri, her türlü sportif faaliyetlerin yapılabileceği spor salonları, çok amaçlı toplantı salonu, yüzme havuzu ve hayvanat bahçesi gibi birçok sosyal donatının yer alacağını anlattı.

MASA TENİSİ OYNADI

    Coş, okulu ziyareti sırasında okulda eğitim öğretim gören Ugandalı öğrencilerle de tek tek sohbet etti. İyi derecede Türkçeyi bir yılda öğrenen öğrencileri kutlayan Coş, ''Çok şanslısınız, böyle bir okulda eğitim öğretim görüyorsunuz.'' dedi. Öğrenciler de Türkiye'de ve Adana'da bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Ugandalı öğrencilerden biri de ''Adana'nın yolları taştan'' adlı şarkıyı seslendirdi. Coş, daha sonra Ugandalı öğrencilerle masa tenisi oynadı.

COMENİOUS PROJESİ

    Coş'a, Burç Vural Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan, Comenious (Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı) tarafından da desteklenen proje ile ilgili de bir sunum yapıldı. Sunumu yapan Proje Sorumlusu İngilizce öğretmeni Fuat Özmen, proje kapsamında 6 ülkeyi ziyaret edeceklerini, ilk ziyaretlerini de Almanya ve Danimarka’ya gerçekleştirdiklerini belirtti. Özmen, bu ülkelerin öğrencilerini 2013 yılının Mart ayında Adana'da konuk ederek, Türkiye'yi ve Adana'yı en iyi şekilde tanıtacaklarını kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER