ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mart 2014 Pazartesi 11:12

Burç Ceyhan öğrencisi güreşte bronz madalya aldı


Ortaokullararası Yıldız Erkekler Türkiye Güreş Şampiyonası’nın Adana ayağında Özel Burç Ceyhan Ortaokulu öğrencisi Mehmet Emin Yalçınkaya bronz madalya kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen şampiyonanın Adana finalinde genç sporcular, madalya için kıyasıya mücadele etti. Minderdeki mücadele izleyenlerden büyük alkış topladı.
İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi’ndeki finallerde 85 kiloda mücadele eden Özel Burç Ceyhan Ortaokulu öğrencisi Mehmet Emin Yalçınkaya, Adana üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı. Beden eğitimi öğretmeni Barbaros Gündoğan, şampiyonanın çok zorlu geçtiğini ifade ederek, “Güreşçimiz zorlu mücadeleleri geride bırakarak, hak ettikleri başarıya ulaştı, kutluyorum ” dedi. Burç Ceyhan İlk ve Ortaokulu Müdürü Evliya Demiraslan da eğitim kurumu olarak ders başarılarının yanı sıra sportif çalışmalara da çok önem verdiklerini vurguladı. Demiraslan, “Voleybol, tenis, masa tenisi, halter gibi branşlarda aldığımız başarılar bunun göstergesidir. Okul olarak ata sporumuz güreşe sahip çıkarak onu geliştirmek için çalışıyoruz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER