ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 18:59

Bulgaristanlı belediye meclis üyeleri Çorlu’da

Bulgaristanlı belediye meclis üyeleri Çorluda

Bulgaristan’ın Varna şehrine bağlı Vılçidol (Kurtdere) Belediye Meclisi haziran ayı olağan toplantısını Tekirdağ Çorlu’da yaptı.


Daha önce planlanmış meclis toplantısını gerçekleştirmek üzere Çorlu'ya gelen Varna Vali Yardımcısı Mertkan İbremov, Vılçidol Belediye Meclis Başkanı Vasili Vasilev, Vılçidol belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, ilk olarak Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ı makamında ziyaret etti.

Başkanlık makamında yapılan görüşmede Çorlu ve Varna – Vılçidol arasında kültürel, sosyal ve ekonomik ilişkileri geliştirmeye yönelik yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Kurtdere Belediyesi’nin stratejik plan hedefleri doğrultusunda yıl içerisinde gerçekleşecek bir meclis toplantısını yurtdışında yapmayı planlayan Kurtdere Belediye Meclisi söz konusu toplantıyı Çorlu’da yaptı. Çorlu Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının ardından Vılçidol Meclis Başkanı Vasili Vasilev, yurtdışında gerçekleştirilecek meclis toplantısının yerini belirlerken 3 seçenek arasında Bulgaristan göçmenlerinin yoğun olarak yaşadığı Çorlu'yu tercih ettiklerini belirtti. Bulgaristan'ın Varna iline bağlı Vılçidol, Kırkpınar Güreşleri'nin efsanevi pehlivanlarından Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın (1869-1938) doğum yeri olarak biliniyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER