ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 17:48

Bu proje okullara hayat getirdi

Bu proje okullara hayat getirdi


Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında Bursa’da gerçekleştirilen faaliyetler masaya yatırıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar başkanlığında Osmangazi Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen değerlendirme ve planlama toplantısına Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun ve 17 İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün yanı sıra, proje ortağı kurum yetkilileri katıldı.

    Okullar Hayat Olsun Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve belediyeler arasında imzalanan protokolle hayata geçirildi. Proje kapsamında Bursa’da 2012-2013 yılında yapılan çalışmalar değerlendirildi.

    İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal’ın proje kapsamında yapılan faaliyetleri ve istatistiki verileri anlatan sunumuyla başlayan toplantıda, proje çerçevesinde gelecek yıl yapılacak faaliyetler görüşüldü.

    İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, okulları mahallenin bir buluşma noktası ve hayat boyu öğrenme merkezi yapmayı hedeflediklerini belirterek, “Okullar Hayat Olsun projesiyle tüm okullar halkımızın hizmetine sunuldu. Yapılan tüm devlet binaları aslında milletin malıdır. Atıl vaziyette olan özellikle okul binalarımız bu projeyle topluma açılmış oldu ve daha işlevsel hale geldi.” dedi.

    Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun da, kamu kurumlarının artık kapılarını halka açtığını anlattı.

    Okullarda gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları hakkında da bilgi veren Coşkun, “Proje kapsamına alınan okullarımız bizlere direk olarak müracaat ediyorlar. Biz de bu okullarımızda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Fidan stoklarımız şu an için yeterli.” şeklinde konuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER