ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 21:26

Bu Pazar yerinde tüm müşteriler sigortalı

Bu Pazar yerinde tüm müşteriler sigortalı


Bursa Tarihi Hanlar Bölgesi’ndeki bulunan Tuz Pazarı esnafı, yeni bir uygulamaya imza atarak, pazar yerinde düşme sonucu meydana gelen yaralanmalara karşı müşterilerini sigorta ettirdi. Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu (TÜSPAF) Başkanı Mehmet Çakmak, uygulamayı ülke geneline yayacaklarını söyledi.

Büyükşehirlerde pazarlarda sigorta dönemi resmen başladı. TÜSPAF, Tuz Pazarı Esnafı Koruma ve Yaşatma Derneği, Osmangazi Belediyesi ile Koru Sigorta örnek bir uygulama başlattı. Pazar yerinde meydana gelebilecek muhtemel kazalara karşı müşteriler sigortalandı. Tuz Pazarı’ndaki 117 esnaf, sigorta şirketiyle anlaşarak pazardan alışveriş yapan vatandaşları sigortaladı. Pirim ücretini esnaflar cebinden ödeyecek.

TÜSPAF Genel Başkanı Mehmet Çakman, pazar esnafının yeniliklere ayak uydurduğunu belirterek, “Bu sigorta meselesi de bunun bir ayağıdır. Milyonlarca insan pazarlarda alış verişler yapıyor. Pazar yerinde düşüp yaralanan vatandaşların hastanelerdeki sağlık giderleri esnaf tarafından yaptırılan sigorta ile karşılanacak. Türkiye’de bütün pazarları unda sonra inşallah müşterilerimizi sigorta altına alacağız. Bu sebeple proje benim şehrim olan Bursa’da başlıyoruz. Tuz Pazarı’nda bir kilo balık bile alan vatandaşımız sigortalandı. Pazardan alışveriş yaptığını kanıtlayan tüm vatandaşlarımız sigortalandı.” diye konuştu.

Tuz Pazarı Esnaf Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Erol Çağlayan, “Müşterilerimizi koruma altına alalım dedik. Yeni uygulama ile bütün müşterilerimiz sigortalandı.” dedi.

Koru Sigorta Pazarlama Müdürü Seçil Aksoy da Türkiye’nin bütün pazar yerlerinin sigortalanmasını istediklerini ifade etti. Aksoy, "Pazar yerinde oluşabilecek muhtemel kazalara karşı vatandaşlarımız sigortalandı.” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar da uygulamadan oldukça memnun olduklarını söyledi. Sigorta priminin kim tarafından ödeneceğini soran vatandaşlar, “Oldukça güzel bir uygulama, her halde artık bu pazara daha sık geleceğiz.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER