ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 12:04

Bu kez müze için bağış toplanıyor

Bu kez müze için bağış toplanıyor


Kozan Belediyesi, kentin tarihi ve kültürel değerlerini gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla kuracağı ‘kent müzesi’ için bağış kampanyası başlattı.

Kozan Kent Müzesi’nin kurulmasıyla ilgili belediye yetkilileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kent konseyi üyeleri ve vatandaşların katıldığı bir toplantı yapıldı. Toplantıda, ‘Kozan Belediyesi tarihine sahip çıkıyor, Kozan halkı destek veriyor.’ sloganıyla bağış kampanyası başlatılması kararı çıktı. Toplantı sonunda yapılan yazılı açıklamada “Halkımızın elinde bulunan tarihi eserlerin korunması, kent kültürümüze sahip çıkmak maksadıyla bağış yoluyla bir kampanya başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın elinde Kozan ile ilgili her türlü fotoğraflar, tarihi tapu kayıtları, krokiler, el yazması kitaplar, geçmiş dönemlerde günlük, yaşamda ve tarımda kullanılan araç ve gereçler, gramofon-plak gibi eski müzik çalarlar gibi eşyalar bulunan vatandaşlarımızı da kampanyaya destek vermeye bekliyoruz.” denildi.

Kurulma aşamasında olan Kozan Kent Müzesi’ne bağış yoluyla getirilen eserlerin bağışlayanın adı belirtilerek sergileneceğinin aktarıldığı açıklamada, bağışların ilk etapta Kozan Belediyesi Beyaz Masa Birimi’ne teslim edileceği kaydedildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER