ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2012 Pazar 19:35

Bu da anne-baba okulu

Bu da anne-baba okulu

Özel Sema İlkokulu'nda, bu hafta sonu başlayan, 6 hafta sürecek olan 'Anne-Baba Okulu'na veliler büyük ilgi gösterdi.


Özel Sema İlkokulu PDR Öğretmeni Murat Karayel, çocuğun eğitiminin ailede başladığını, okul ve iş yaşamı ile devam etiğini; davranışlar, ilişkiler, beceriler ve kararların yaşam ve kişiliğin şekillenmesini sağladığını ifade etti. Karayel; bu durumun, ailelerin, çocuğun eğitimi konusunda bilinçlendirilmesinin ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini belirtti.

 Karayel, "Sağlıklı toplum, sağlıklı bireylerle oluşur. Bizler bu çalışma süresince çalışma sürecinde bilgiye ve deneyime neden gereksinimi olduğunu, nasıl doğruya ulaşabileceğini, güzellikleri fark edip yaşamında nasıl kullanabileceğini, kişilerin birbiriyle ortak değerleri olduğunu, bu değerler aracılığıyla sağlıklı iletişim kurabileceklerini yaşantılarına yönelik uygulama örnekleriyle öğreneceğiz.‘’ dedi.

Karayel; seminerin, 'drama' ve 'rol oynama' teknikleri kullanılarak; kendini tanıma, tanımlama, beş duyu, algı, gözlem becerisini geliştirme, anlama ve anlatabilmenin önemini kavrama, duygu ve düşüncelerini doğru ifade edebilme, dilin etkin kullanımı, evrensel değerler, çatışma örnekleri, problem çözme becerisini geliştirme gibi konu başlıkları altında gerçekleştirileceğini belirtti.

Okul Müdürü Yasin Kayhan da bu tür etkinlikleri, öğrenci ve velilerin yararına olacak şekilde, belirli aralıklarla gerçekleştirdiklerini ve amaçlarının, eğitim-öğretim seviyesini en üst sıralara taşımak olduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER