ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:41

‘Bu Benim Eserim’de Gaziantep gurur yaşadı


Güney Eğitim Kurumları, ”Bu Benim Eserim” yarışmasında önemli bir başarıya imza atarak, Türkiye ikincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl sekizincisini düzenlediği ”Bu Benim Eserim” konulu Matematik ve Fen yarışmasına, 81 ilden 78 bin 887 eser katıldı. Başvuru yapan eserler, il çalışma grubu, bölge çalışma grubu ve bölge bilim kurulu tarafından değerlendirildi. 960 eser, değerlendirme sonrasında 12 bölgede sergilendi.

ANFA Ankara Altınpark İşletmeleri içerisinde yer alan sergi salonunda sergilenen 12 bölgeden 100 eser, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından değerlendirildi. TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, dereceye giren eserlerin sahibi, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda yapılan ödül töreninde tablet bilgisayarla ödüllendirildi.

Güney Eğitim Kurumları’na bağlı Özel Cahit Nakıboğlu Koleji öğrencilerinden Eyyüp Ortatepe ve Abdullah Karaduman, Matematik Öğretmeni Mustafa Alagöz danışmanlığında hazırladıkları ”En Büyük Ortak Bölen (EBOB) Yardımıyla Bilinmeyenleri Bulma” eserleriyle, Türkiye ikincisi olmayı başardı.

Ankara’da düzenlenen ödül törenine, Gaziantep Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Kazak ve İl Proje Koordinatörü Halil Öztürk de katılırken, Kazak ve Öztürk, başarılarından dolayı Güney Eğitim Kurumu öğrenci ve öğretmenlerini kutladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER