ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 15:16

BTÜ'nin bahar şenliği başladı


 Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen bahar şenliği törenle başladı.

BTÜ’nün 152 Evler’deki Yıldırım Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen törene öğrenciler başta olmak üzere BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen ile birlikte akademik ve idari personel katıldı.

Programın açılışında öğrencilere hitap eden Rektör Sürmen, ikinci yaşını dolduran bir üniversite olarak bir çok ilki gerçekleştirdiğini vurguladı. Prof. Dr. Sürmen, başarılı olmanın sadece eğitim ve araştırmanın gereklerini yerine getirmekle olmadığına dikkat çekerek, “Modern insan tanımı artık kültürünü bilen, her kültür ve inanca saygı gösteren, toplumla bütünleşen ve ürettiklerini toplumun yararına sunabilen insan olarak algılanmaktadır” diye konuştu.

Öğrencilere kültürlü bireyler olmaları öğüdünde bulunan Rektör Sürmen, eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, sosyal etkinlikler düzenlemek suretiyle de öğrencilere destek olmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Etkinlik kapsamında öğrenciler adına konuşan BTÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Fatime Zehra Köse ise BTÜ çatısı altında olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Köse, “Bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz BTÜ Bahar Şenlikleri’nin ilerleyen yıllarda daha kapsamlı yapılması adına biz öğrenciler olarak elimizden geleni yapacağız. Üniversitemiz akademik anlamda oldukça başarılı projelere imza atıyor ve bizler de bu projelerin içinde olmaktan mutluyuz. Umarım başarılarımız daim olur” ifadelerini kullandı.

Bahar şenliklerini geleneksel hale getirmek istediklerini belirten BTÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Mehmet Erman da program hakkında detaylı bilgi verdi.

Konuşmaların ardından sırasıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi’nin konseri, Bursa Kılıç Kalkan Folklor Derneği’nin gösterisi, Bursa Yöresi Halk Oyunları Gösterisi ve Grup Mavi Düş’ ün konseri gerçekleştirildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER