ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 13:51

BTÜ, İnovasyon Fuarı'na projeleri ile damga vurdu


Bursa Teknik Üniversitesi, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) işbirliği ile 2.’nci İnovasyon Türkiye Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı'nda yerini aldı. Bu sene ikincisi düzenlenen İnovasyon Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluştu.

Fuarda Bursa Teknik Üniversitesi standı büyük ilgi gördü. BTÜ standı projeler hakkında bilgi almak isteyen ziyaretçilerin akınına uğradı. Fuara Bursa Teknik Üniversitesi adeta projeleri ile damgasını vurdu.

Bursa Teknik Üniversitesi fuara; Kapalı alan hava kalitesini iyileştiren kompozit lif tasarımı ve üretimi, Taşıtlarda önden çarpışma performansını etkileyen enerji yutucuların optimum tasarımı, Süper kapasitörlerde elektrot malzemesi olarak kullanılmak üzere biyokütleden karbon eldesi, Ultrasonik enerji uygulaması ile karışık eski ofis kağıtlarda flotasyon esaslı enzimatik mürekkep giderme, Tekstil kimyasalı modifikasyonun kavaktan üretilen paralel şerit kerestelerin bazı fiziksel, mekanik ve biyolojik özellikleri üzerine etkisi, Türkiye’de seçilmiş kentsel ve kırsal alanlarda toprak ve hava örneklerinde kalıcı organik kirleticilerin(kok’ların) belirlenmesi, Saponaria prostrata WILD subsp.anatlica HEDGE (Caryophllaceae) Bitkisinin içerdiği saponinlerin belirlenmesi konulu projeleri ve İnsansız Hava aracı (İHA) Lagari ile katıldı. Türkiye Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarında 850 ayrı proje sergilendi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER